Aktuality

Ve dnech 20.-23.6.2017 proběhl v Brně 39. ročník OECI ONCOLOGY DAYS

Pořadatelem konference byl Masarykův Onkologický ústav v Brně, který je zakládajícím členem Organizace evropských onkologických ústavů- OECI. Tato významná mezinárodní akce se v Brně uskutečnila po 19 letech a na pozvání pana profesora MUDr. Jana Žaloudíka se konference zúčastnila i ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Eva Knappová a předsedkyně Onko Amazonky Ostrava Kateřina Pintérová.

Ve dnech 20.-23.6.2017 proběhl v Brně 39. ročník OECI ONCOLOGY DAYS

Pořadatelem konference byl Masarykův Onkologický ústav v Brně, který je zakládajícím členem Organizace evropských onkologických ústavů- OECI. Tato významná mezinárodní akce se v Brně uskutečnila po 19 letech a na pozvání pana profesora MUDr. Jana Žaloudíka se konference zúčastnila i ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Eva Knappová a předsedkyně Onko Amazonky Ostrava Kateřina Pintérová.

Bohumínský spolek PRO-FIT 12 uspořádal  20. června pro kluby z Moravskoslezského kraje a pro všechny ostatní, kteří se zúčastnili Českého dne proti rakovině prodejem květinek  koncert "Poděkování vám". 
Dále byl koncert věnován 5. výročí vzniku spolku a dětské hematoonkologii FN Ostrava.

Zástupkyně Aliance žen s rakovinou prsu, Amélie z.s., společnosti Dialog Jesenius o.p.s. a Onko Unie o.p.s. podepsaly Memorandum platformy nezávislých neziskových organizací věnujících se potřebám pacientek s metastazujícím onkologickým onemocněním prsu.

Zástupci českých pacientských organizací navštívili ve dnech 5. – 7. června Brusel, aby se poznali s představiteli evropských zastřešujících pacientských organizací. Jednání se týkala především možností intenzivnější spolupráce mezi národními organizacemi a jejich zastřešujícími organizacemi. Za Alianci žen s rakovino prsu se jednání zúčastnila ředitelka Eva Knappová a také další zástupkyně z pacientských organizací – Alen Praha, AMA SOP Most, Onko Amazonky Ostrava, Victoria Litoměřice, Onko Arcus Ješov a další.

Letošní 17. ročník AVON Pochodu rozzářil Prahu v sobotu 10. června 2017 a účastnilo se ho přes 20 tisíc lidí. Vstupenkou na akci bylo charitativní Tričko 2017 a těch se letos prodalo 30 tisíc kusů. Tohoto velkolepého projektu se účastní milióny lidí ve více než 58 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu.

Zveme vás na zajímavou akci, která spojuje Den dětí s Dnem Matek v zahradě a prostorách Breast Unit Prague, Konstantinova 1, Praha 4.

Ve dnech 19. - 20. května 2017 probíhala v Praze naše již tradiční akce Dokážeš to taky - tentokrát s podtitulem 15 let spolu. V pátek 19. května večer jsme se s našimi kolegyněmi z pacientských organizací z celé republiky, našimi milými přáteli a váženými hosty setkali v krásných prostorách Martinického paláce, abychom spolu oslavili 15. výročí založení Aliance žen s rakovinou prsu.

Aliance žen s rakovinou prsu pořádá v Hradci Králové ve dnech 6.-14. května  2017 zdravotně-osvětovou akci s názvem Ostře sledovaná prsa. Cílem kampaně zaměřené na všechny generace je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. Kampaň chce vést ženy i muže k odpovědnosti za své zdraví.

Ve dnech 26. – 28. dubna 2017  se  v kongresovém pavilonu brněnského výstaviště konaly XLI. Brněnské onkologické dny a XXXI. Konference pro nelékařské pracovníky. Staly se tak největší celostátní odbornou akcí, která zahrnuje všechny onkologické problematiky.

V dubnu 2017 oslavily další pacientské organizace z Moravskoslezského kraje dlouholeté kulaté výročí svého založení
- 5. dubna Klub Marie Třinec 20 let a 24. dubna Onko Amazonky Ostrava již 25. výročí od svého založení.

V pondělí 24. dubna 2017se uskutečnil v Ústí nad Labem v hotelu Bohemia poslední jarní psychologický seminář – praktické psychologické cvičení pro pacientské organizace z Ústí nad Labem, Mostu, Litoměřic a Lovosic vedený opět zkušenými lektorkami z Amélie, z.s. Další semináře tohoto druhu se budou konat na podzim v Brně a Praze.

13. 4. 2017 uspořádala Pražská židovská obec pro Alianci žen s rakovinou prsu a její pacientské organizace již potřetí tzv. Den Shalom.

12. 4. 2017 proběhl v pražském Foru Karlín další ročník NGO Marketu, který představil přes 250 neziskových organizací, které jsou zaměřeny nejen na sociální služby, ale také podporu demokracie, lidských práv, vzdělávání, ochranu životního prostředí apod. Aliance žen s rakovinou prsu se v letošním roce prezentovala na stánku Amélie z.s.

6. 4. 2017  se na Střední odborné škole sociální u Matky Boží v Jihlavě konal Projektový den, na který byla Aliance žen s rakovinou prsu pozvána s přednáškou o důležitosti prevence a samovyšetřování rakoviny prsu. Členka pacientské organizace Alen Praha Jindra Mařincová byla velmi překvapena obrovským zájmem ze strany studentů a odpovídala na mnoho  dotazů ohledně nemoci a důležitosti prevence. Na závěr ještě edukovala správné samovyšetřování na prsním fantomu.

30. března 2017 oslavila pacientská organizace INNA HAVÍŘOV již 20 let od svého založení.  Za Alianci žen s rakovinou prsu přišla všem členkám INNY poblahopřát a poděkovat jim za jejich činnost a spolupráci s Aliancí žen paní ředitelka Eva Knappová.
Přejeme všem z INNY Havířov  hodně zdraví a úspěchů v další práci.

Další letošní psychologický seminář, který navazuje na psychologické semináře a téma loňské výroční konference "Psychologická podpora - důležitý průvodce každou peripetií našeho života,  se konal 13. 3. 2017 v Ostravě. Náplní semináře bylo praktické psychologické cvičení, které pro padesát účastnic semináře vedly zkušené lektorky z Amélie, z.s.

Dne 7. 3. 2017 proběhl v Masarykově onkologickém ústavu v Brně již třetí odborný seminář pro pacientské organizace z celé republiky. Osmdesát účastnic srdečně přivítal ředitel MOÚ prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., který nás také seznámil s připraveným programem.

V rámci projektu Nejde jen o prsa proběhlo dne 4. března 2017 druhé kolo školení edukátorek, které se věnovalo samovyšetření prsu ve spolupráci s organizací pro neslyšící DEAF FRIENDLY (tlumočení a překlady).

V Olomouci se dne  8. února 2017  v hotelu Flóra konal psychologický seminář. Sešlo se zde 32 žen z organizací střední a východní Moravy. Seminář uvedla ředitelka Aliance Eva Knappová, kde zdůraznila význam těchto akcí.

Ve  dnech 26.1.2017 – 29.1.2017 se konalo setkání metastatických onko pacientek v příjemném hotelu Vltava v Luhačovicích, které organizovala ke spokojenosti všech účastníků koordinátorka projektu paní Libuše Žamberská. Čtyřdenního pobytu v Luhačovicích se zúčastnilo 34 pacientek, včetně 2 doprovodů.

V pražském SkiParku v Chuchli se v neděli 5. února 2017 uskutečnil již 3. ročník Kryathlonu. Soutěžilo se ve třech odlišně dlouhých tratích. Kryatlon zkombinoval zimní plavání, běh a běh na lyžích. Letošní ročník Kryatlonu přišel s velkou novinkou tzv. Super Kryathlonem. Závodem na dvojnásobných tratích - 500 metrů plavání v ledové vodě o teplotě 1,2 °C, pěti kilometry běhu zakončených 5 km na běžkách. Na tratích se celkem představilo téměř 100 sportovců z České republiky, Slovenska, Itálie, Velké Británie, Irska a Ruska.  Partnerem třetího ročníku Kryathlonu byla nezisková organizace Aliance žen s rakovinou prsu.

Dne 25. ledna 2017 proběhla pacientská sekce v rámci onkologického kolokvia Prague Onco. Letošním tématem bylo - Jak žít kvalitně navzdory metastatickému onemocnění. Onkologického kolokvia se zúčastnila i Aliance žen s rakovinou prsu a členky několika našich pacientských organizací. Na kolokviu vystoupila ředitelka Aliance žen Eva Knappová, která informovala o projektu Neviditelné ženy.


Ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Národním ústavem pro vzdělávání spustila Aliance žen nový ročník projektu NEJDE JEN O PRSA.

Do projektu se zapojí 19 pacientských organizací. V průběhu školního roku 2016 /2017 plánujeme proškolit cca 6 600 středoškoláků na 220 seminářích na středních školách.

Letos jsme se staly již potřetí neziskovým partnerem Kryathlonu.

V neděli 5. února 2017 se sejdeme v SkiParku Chuchle. Klasický závod, Memoriál Václava Pátka, zahrnuje 250 metrů plavání v ledové Vltavě o předpokládané teplotě 1-2°C, 2,5 kilometru běhu a 3 kilometry na lyžích na běžkařských tratích ve SkiParku Chuchle. Letos se současně uskuteční i světová premiéra, tzv. Superkryathlonu na dvojnásobných tratích (500 m, 5 km, 5 km). Superkryathlon je určený jen pro mimořádně dobře připravené sportovce a start na této trati není opravdu pro každého.

Je přihlášeno 100 sportovců z šesti zemí - Itálie, Velké Británie, Irska, Ruska, Slovenska a samozřejmě z České republiky. 
Více informací najdete na https://www.facebook.com/kryathlon/
Od Nového roku jsme spustili ve spolupráci s Fórem dárců možnost zaslat dárcovsku SMS na podporu projektu ProTajci se ke zdraví.

Toto zdravotní cvičení je založené na čínském cvičení tai-chi určené pro regeneraci a posílení celého organismu. Bylo sestaveno pod odborným lékařským dohledem s přihlédnutím na specifika a potřeby žen po léčbě rakoviny prsu. Cvičení působí také jako prevence civilizačních onemocnění obecně a je proto vhodné i pro širší veřejnost. Cvičení probíhá již třetím rokem pod odborným vedením Ivana Trebichavského v prostorách Pražské obce sokolské. A cvičenky jej milují! 

Budeme rádi, když i Vy smskou podpoříte tento skvělý projekt a rozhodnete-li se vyplnit své novoroční předsevzetí a přijdete si tai-chi zacvičit, máme výhráno. Vy i my :-). Děkujeme.

Přejeme klidné a pohodové Vánoce a všechno dobré v novém roce!
Ve dnech 18. - 19. listopadu 2016 se v Praze v prostorách Emauzského kláštera konala Výroční konference Aliance žen s rakovinou prsu, které se zúčastnilo přes 70 zástupkyň 34 pacientských organizací. Přednášky navazovaly na naši celoroční práci na téma
„ Psychologická podpora – důležitý průvodce každou peripetií našeho života“ , které bylo námětem již loňské konference a touto problematikou se budeme zabývat i nadále. 
Účastnice ocenily nejen odborné přednášky, ale i krásné prostředí a pěkný doprovodný program a odjížděly spokojené a pozitivně motivované.
 
V pátek 18. listopadu 2016 se do Prahy sjedou zástupkyně pacientských organizací žen, které prošly nebo procházejí rakovinou prsu. Tématem konference je „ Psychologická podpora – důležitý průvodce každou peripetií našeho života, II. “.

V rámci programu zazní mimo jiné i následující příspěvky :

Význam onkopsychologické pomoci onkologicky nemocným pacientkám - Doc. PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc. (VFN v Praze a 1. lékařská fakulta UK)

Europa Donna se smutkem oznamuje, že zemřel Prof. Umberto Veronesi, její zakladatel, vizionářský vůdce a průkopník v oblasti léčby rakoviny prsu na mezinárodním poli. Aliance žen s rakovinou prsu, spolu s dalšími 47 pacientskými organizacemi sdruženými v koalici Europa Donna, je vděčná za jeho přínos k zlepšení oboru chirurgie a dalších oborů věnovaných léčbě rakoviny prsu. Prof. Veronesi nám bude i nadále inspirací a oporou v práci, v kterou věříme.

Akce Plaveme prsa 2016 se zúčastnilo 13 pacientských organizací na 11 místech v celé republice. Další 4 PO se připojily náhradním programem (Jablíčkový den a Den pro růžovou stužku).
V letošním roce se k nám poprvé připojily tři nepacientské organizace - Baby Club ELMA Kladno, plavecká škola Svět dětí na dlani (Říčany, Měšice a Brandýs n/L.) a MEBYS Trutnov, které ve svých bazénech s námi také  plavaly "prsa". 
Všichni společně jsme letos uplavali 588 km 595 metrů - kanál La Manche byl překonán 17 krát.

VŠEM MOC DĚKUJEME ZA PODPORU!
20. 10. 2016 - Breast Unit Prague rozšířila svoje pracoviště o nové Mamma centrum Hradčanská, které je plně digitálně napojeno na mateřské pracoviště Mamma centrum Háje. Toto nové centrum najdete na adrese: Bubenečská 284/12, Praha 6 -Dejvice - vchod z ulice Bubenečská.
Ve čtvrtek 20. 10. 2016 v krásných prostorách Francouzské ambasády se Aliance žen s rakovinou prsu a také některé pacientské organizace zúčastnily neformálního setkání pacientských organizací se zástupci zdravotního systému.
Akci uspořádala Asociace inovativního farmaceutického průmyslu, aby umožnila setkání zástupců pacientských organizací se zástupci Ministerstva zdravotnictví,, Státního ústavu pro kontrolu léčiv, Odborné společnosti ČLS JEP a WHO. Součástí programu bylo také předání APO cen za nejlepší probíhající projekt a nejlepší inovativní projektový záměr.

 

Dne 15. 10. 2016 se nám v Praze v Aquacentru Šutka během akce Plaveme prsa 2016 podařilo překonat kanál La Manche!
110 plavců a plavkyň různého věku, kteří se rozhodli aktivně podpořit naši akci, uplavalo celkem 57 km 100 m. Tuto vzdálenost nám pomohli uplavat i naši vzácní hosté - přemožitel kanálu La Manche Stanislav Bartůšek a generální ředitel společnosti TCP a.s. Ing. Robert Plavec.
Ostatní účastníci nás podpořili svou přítomností a všichni společně jsme si užili krásné odpoledne plné aktivního pohybu i zábavy. Naše kolegyně z klubu ŽAP a Alen Praha opět veřejnosti poskytly mnoho důležitých informací o prevenci rakoviny prsu a předváděly samovyšetření prsu na prsních fantomech. Akce se zúčastnily také naše mladé kolegyně z Bellis Young and Cancer a přidaly několik uplavaných kilometrů.
Fotografie najdete na rajčeti.
V letošním roce se můžete připojit k naší akci Plaveme prsa na těchto místech.

Aliance žen s rakovinou prsu uspořádá v říjnu, který je celosvětově věnován tématu prevence rakoviny prsu, zdravotně-osvětovou akci s názvem Ostře sledované prsa. Cílem kampaně zaměřené na všechny generace je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. Kampaň chce zvýšit povědomí o možnostech využití prevence a vést ženy i muže k odpovědnosti za své zdraví.

Akce se bude konat v Brně ve dvou designových modulech. V prvním se návštěvníci budou moci naučit techniku samovyšetření prsu od vyškolených lektorek, členek místních pacientských organizací a pacientek z Bellis Young & Cancer. Interiér buňky vyzdobí fotografie Heleny Szmigielové z cenami ověnčeného kalendáře Bellissime, na němž spolupracovaly samy mladé pacientky. Ve druhém modulu - „sádrovně“ - bude probíhat výroba odlitků ňader. Odlitek si bude moci žena odnést, nebo darovat jeho polovinu na Prsní stěnu umístěnou ve foyeru divadla Reduta.

Pojďte si i letos zaplavat pro radost a pro zdravá prsa. Zveme Vás na 6. ročník celostátní akce Plaveme prsa! Letos jsme pro Vás připravili novinku - celorepublikovou plaveckou štafetu, jejímž cílem je symbolicky překonat kanál La Manche
S Plaveme prsa se zapojujeme do celoevropské kampaně koalice Europa Donna Breast Health Day. Více informací na letáčku.
Zjistili jste, že potřebujete novou výbavu na letošní Plaveme prsa? Pak neváhejte a na e-shopu firmy Born To Swim si můžete koupit krásnou plaveckou čepici, ultrasavou osušku nebo praktický vak, které jsou označeny logem Plaveme prsa od Báry Srncové. Nejen že budete s těmito produkty hvězdou každého bazénu, ale jejich koupí přispějete i na dobrou věc, a to na projekty Aliance žen. E shop : http://www.borntoswim.com/cs/plaveme-prsa


24. září 2016 se v Miláně pořádala evropská koalice Europa Donna konferenci BCALC pro vedoucí představitelky a zástupkyně pacientek členských států Europa Donny na téma „Vytváříme budoucnost našich organizací.“
Za Alianci žen s rakovinou prsu, která je již dlouholetou členko ED, se zúčastnila ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Eva Knappová jako delegátka ČR, Marta Kostrová z klubu ONKO Amazonky Ostrava jako zástupkyně českých pacientek a za sekci metastatických pacientek se zúčastnila konference Zuzana Nemčíková z klubu ŽAP Praha.

Aliance žen s rakovinou prsu se  v sobotu 24. 9. 2016 zúčastnila akce při příležitosti Mezinárodního dne neslyšících, na kterou byla pozvána Asociací neslyšících.

Akce byla oslavou Mezinárodního dne neslyšících a zároveň osvětovou akcí pro veřejnost a Aliance žen prostřednictvím členek pacientské organizace Alen Praha  zajišťovala  na stánku  edukaci samovyšetření prsu. Celou dobu  byl k dispozici tlumočník českého znakového jazyka a také členové z Deaf Friendly, aby neslyšícím zpřístupnili  informace o prevenci a postupu samovyšetřování prsu. 

Středa 14. 9. 2016 od 18.30 hod. - Nákladové nádraží Žižkov - zveme vás na promítání filmu MAMA a také na  povídání s prim. MUDr. Miroslavou Skovajsovou na téma samovyšetření a prevence rakoviny prsu. Přijďte udělat něco pro své zdraví a strávit s námi hezký večer.

V sobotu 3.9.2016 se v objektu TJ Sokol Podolí Praha 4 uskutečnila akce Den zdraví Prahy 4.Součástí akce bylo také zdravotní cvičení Tai-chi v rámci projektu "Protajči se ke zdraví" Aliance s rakovinou prsu o.p.s. Cvičení vedl Ivan Trebichavský a účastnilo se ho celkem 12 cvičenek a cvičenců. Mezi nimi byly mladší a starší pacientka i sokolka z pravidelných cvičení v rámci projektu, který probíhá už třetím rokem.

Více fotografií na FB Protajci

Zjistily jste, že potřebujete novou výbavu na letošní Plaveme prsa? Pak neváhejte a na e-shopu firmy Born To Swim si můžete koupit krásnou plaveckou čepici, ultrasavou osušku nebo praktický vak, které jsou označeny logem Plaveme prsa od Báry Srncové. Nejen že budete s těmito produkty hvězdou každého bazénu, ale jejich koupí přispějete i na dobrou věc, a to na projekty Aliance žen. Objednané výrobky si buď můžete nechat doručit domů, anebo jste-li z Prahy, pak od pondělí 5. září si je můžete vyzvednout na odběrním místě na Alianci žen, Praha 3, Vinohradská 176. Odběrní místo je otevřeno od pondělí do pátku 8.30 - 14. 30 hod. Budete-li chtít přijít jindy, kontaktujte nás, prosím, na +420 777 791 590.
Z technických důvodů se termín konání semináře dne 6.9.2016 ruší a nový termín bude včas oznámen.
V sobotu 11. června 2016 se uskuteční již 16. ročník AVON POCHOD PROTI RAKOVINĚ PRSU 2016 .

Vstupenkou na Pochod bude tradičně Tričko proti rakovině prsu, které letos vytvořila oděvní designérka Mirka Horká. Dozdobit si je můžete speciální washi páskou, kterou lze vytvořit unikátní vzory nebo uzpůsobí střih a přitom neponičí látku. K zakoupení je u partnerů AVON Pochodu, na e-shopu a bude také k sehnání na startu Pochodu. 

V rámci projektu „Neviditelné ženy“ pořádá Aliance žen první  pilotní víkendové setkání pacientek s pokročilým karcinomem prsu a jejich blízkými ve dnech 2.-5. června 2016 v hotelu Kamýk, Doksy u Máchova jezera.

Program najdete zde

Letošní již 15. ročník Dokážeš to taky s podtitulem "Spolu nevyhoříme!" uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy a pod záštitou starostky MČ Praha 3 V. Hujové. Ve dnech 20. až 22. května 2016 se do Prahy sjely účastnice z pacientských organizací z různých koutů ČR a pozvání přijaly také zástupkyně Europa Donna Slovensko.

Fotogalerie zde
Videa a foto z tai-chi zde

Dne 4.5. 2016 se ve Veletržním paláci v Praze konal Summit Global Compact 2030 , společnost AVON byla jedním z hlavních partnerů. Hostem Avonu na konferenci byla ředitelka Aliance žen Eva Knappová.

Dne 5. května 2016 zorganizovala Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s BREAST UNIT PRAGUE již 3. ročník netradiční oslavy Svátku matek s názvem Mamming Day. Letos se poprvé partnerem osvětové akce stala VZP ČR.

Aliance žen s rakovinou prsu na Brněnských onkologických dnech ve dnech 27. 4. - 29. 4. 2016 měla v pavilonu E svůj stánek, na kterém umožnila prezentaci jednotlivým onkologickým organizacím působících v naší republice.

Ve středu 27. dubna 2016 se uskutečnil v Praze ve Foru Karlín  největší evropský veletrh neziskovek NGO Marktet, na kterém se na stánku č. 57 prezentovala také Aliance žen s rakovinou prsu.

V dubnu letošního roku začaly probíhat semináře na téma „PSYCHOLOGICKÁ PODPORA – DŮLEŽITÝ PRŮVODCE KAŽDOU PERIPETIÍ NAŠEHO ŽIVOTA“ , které Aliance žen s rakovinou prsu uspořádala pro členky pacientských organizací po celé republice.

Cílem kampaně Ostře sledovaná prsa je upozornit na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. Chceme vést ženy i muže k odpovědnosti za vlastní zdraví. Tento projekt byl spuštěn minulý rok na filmovém festivalu v Karlových Varech, kde byla Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. neziskovým partnerem pro rok 2015. Symbolem projektu se stala tzv. Prsní stěna designéra Matyáše Fuchse, která je tvořena ze sádrových odlitků zdravých i nemocných žen, které chtějí v boji s rakovinou prsu zvítězit.

Židovská obec v Praze uspořádala 6. dubna pro Alianci žen s rakovinou prsu Den Shalom, který se konal již podruhé a naše kolegyně ho přivítaly s velkým zájmem.

TÉMA KONFERENCE: Multidisciplinární inovace v péči o pacientky s karcinomem prsu.
10. evropské konference o karcinomu prsu v Amsterdamu jsme se v rámci národních pacientských organizací spojených v ED (Evropa Donna- evropská koalice proti rakovině prsu) za ČR zúčastnily dvě – ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Eva Knappová (delegát ED za ČR) a já - Marta Kostrová (zástupce ČR v ED)).

Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. ve spolupráci s firmami AVON Cosmetics a Knihy Dobrovský vydala designový motivační blok s názvem „Deník bojovnice“. Inspirací pro vznik tohoto bloku byly příběhy pacientek s rakovinou prsu. „Bez odhodlání bojovat a vnitřní síly postavit se nemoci by svůj boj nikdy nevyhrály. Naše bojovnice jsou silné a své odhodlání a pozitivní pohled na svět šíří dál,“ říká Eva Knappová, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu.

Součástí letošního Dne Aliance žen v MOÚ byla vernisáž výstavy „Naděje“. Výstava představuje malby účastnic loňské Výroční konference Aliance žen s rakovinou prsu, která se zabývala tématem nutnosti psychologické podpory pacientek. Obrázky vznikly během výtvarného semináře, jež byl součástí programu konference. Vernisáž obohatilo hudební vystoupení skupiny Poletnice.

„Den Aliance žen v Masarykově onkologickém ústavu“ proběhl dne 8. 3. 2016 již podruhé a opět s velkým úspěchem. Po prvním semináři v MOÚ v loňském roce, který se setkal s velkým zájem pacientských organizací, jsme opět ve spolupráci s ředitelem MOÚ  profesorem  J. Žaloudíkem a jeho kolegy uspořádaly další odborný seminář s velmi zajímavými přednáškami.

 

Další přátelské setkání Aliance žen s rakovinou prsu, z projektu Neviditelné  ženy, se  uskutečnilo  v Masarykově onkologickém ústavu ve Švejdově pavilonu v pondělí  7.3.2016. Psycholožka Zuzana Peterová  a onkoložka  Dagmar Brančíková  s vrchní  sestrou Ladou Hanákovou , vedly seminář v přátelském duchu. Požádaly o dotazy, které odborně a srozumitelně  zodpověděliy. Přednášky byly připravené s lidským přístupem  a láskou, která z nich vyzařuje.

V sobotu 5.3.2016 proběhl v Olomouci další ukázkový seminář  společného projektu  Aliance žen s rakovinou prsu a ČOS "Protaj-či se ke zdraví".
Uskutečnil se díky výborné spolupráci se Sokolskou župou  Olomouckou, konkrétně s vedoucím Vzdělávacího střediska župy panem Janem Nemravou a náčelnicí župy, paní Marií Skácelovou. Na úvod semináře proběhla edukace samovyšetření prsu, kterou zajistily edukátorky z Onko pomoc Karviná.

„Cvičení si  nemůžeme  vynachválit nejen pro skvělé protáhnutí celého těla, ale hlavně za úžasný  a hlavně  neuvěřitelně  milý přístup našeho cvičitele Ivana, který se nám věnuje s maximální péčí  a s ohledem  na naše  „opotřebovaná tělíčka“. Rády  bychom  i  jemu  touto cestou poděkovaly.“ -  takto chválí cvičení tai-chi ženy z klubu ŽAP Praha.

V úterý 16. 2. 2016 jsme se na pozvání paní dr Zuzany Peterové zúčastnily křestu její nové knihy "Teta (už ne) v komoře". Na vyprávění buldočice Lily jsme se moc těšily, protože jsme znaly už  první díl úspěšné humoristické knížky Teta v komoře. Sešly jsme se v sále na Židovské obci, kde jsme se potkaly s paní doktorkou Peterovou a poslechly si čtení paní Miriam Kantorkové z nové knížky, kdy Lily vypráví o cestě své paní za láskou.

V neděli 7.2.2016 se Aliance žen s rakovinou prsu zúčastnila jako neziskový partner pořadatele International Kryathlon association již druhého ročníku Kryathlonu.  Na letošní „Skutečný zimní triatlon“se zaregistrovalo téměř 100 závodníků.  Aliance žen s rakovinou prsu měla i letos svého „borce“.  S číslem 87 v našem „růžovém dresu“ za nás ze všech sil závodila Bára Topinková, která měla s tímto druhem závodu první zkušenosti a studenou vodu Vltavy si poprvé vyzkoušela teprve v prosinci.

27. ledna 2016 se zástupkyně Aliance žen s rakovinou prsu, Bellis Young and Cancer a několika našich pacientských organizací zúčastnily pacientské sekce „7. pražského  mezioborového  onkologického kolokvia“. Letošní pacientská sekce byla zaměřená na téma: Péče o nového pacienta, pomoc v léčbě.

K Vánocům samozřejmě patří i Betlém - tak tady je jeden, který uháčkovala paní Líba z pacientské organizace Arcus Ústí nad Labem.
Před koncem roku přijde taky čas na různé posezení s přáteli. Aliance žen s rakovinou prsu se zúčastnila Mikulášské besídky u "Alenek" a Vánočního posezení u "Žapek" a "Bellisek". Děkujeme za pozvání a příjemně prožitý čas.

Lucie Bílá dne 2.12.2015 odstartovala již třetí ročník projektu For You, jehož je patronkou. Tento projekt spustila ING Životní pojišťovna ve spolupráci s Aliancí žen s rakovinou prsu v projektu "Nejde jen o prsa", jehož cílem je seznamovat studentky středních škol a odborných učilišť se zásadami prevence rakoviny prsu.

V rámci projektu Rok prevence byl měsíc listopad zaměřen na oblast, kde prevence hraje důležitou roli. 24. listopad byl věnován onemocnění rakoviny prsu a Aliance žen s rakovinou prsu byla u toho...

16. listopadu 2015 uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu pro ženy z Moravskoslezského kraje a okolí v Ostravě další seminář, tentokrát s tématem  „Psychologické aspekty onkologicky nemocných“.

Zástupkyně Aliance žen s rakovinou prsu, Bellis Young and Cancer a některých pacientských organizací se 5. 11. 2015 zúčastnily druhého ročníku konference na téma podpůrné péče jako součásti komplexní onkologické léčby, kterou uspořádala společně Všeobecná fakultní nemocnice v Praze a Amelie, o.s. pod názvem „I slova léčí II.“ aneb komplexní péče o onkologicky nemocné a jejich blízké.

Tento projekt Aliance žen s rakovinou prsu vznikl za podpory  NN pojišťovny  a ve spolupráci s ČOS. První dva semináře v rámci tohoto projektu se uskutečnily  v sobotu 17. října 2015 a v neděli 8. listopadu. 2015 v Tyršově domě v Praze.

5.11.2015 uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu pro pacientské organizace z Moravskoslezského kraje seminář v Ostravě. Přednášející Ing. Juraj Šutovský ze společnosti Amgen seznámil účastnice semináře se systémem zdravotní péče v ČR.

Tak se jmenuje projekt, kterého se v rámci Prorodea Tour 2015  pořádaného  občanským sdružením Rodeo Czech Association se sídlem v Dnešicích na ranči Halter Valley, zúčastnily na konci srpna členky ze SPOLKU BESEDA. Projekt vznikl před devíti lety  díky Terry Wheatlyové, ženy úzce spjaté s vedením americké organizace PRCA, která prodělala rakovinou prsu.

Již tento čtvrtek v 17. hodin se otevřou mobilní prsní moduly na Václavském náměstí. V 18. hodin pak celá akce odstaruje za přítomnosti primátorky hl.města Prahy Adriany Krnáčové a za doprovodu skupiny LOLA. Přijďte se i vy podívat!

17. září 2015 proběhlo na pozvání Onko Niké Krnov celokrajské setkání členek pacientských organizací žen s rakovinou prsu. Tomuto setkání moravskoslezských žen v Krnově, na které byla pozvána i Aliance žen s rakovinou prsu, nahrávalo nádherné letní počasí a výborně zorganizovaný celodenní program.

 

První zářijovou sobotu zaplavila prostranství u Rondlu růžová barva. Už od rána se rozběhl zajímavý program, ale věřím, že většinu lidí přivedla myšlenka podpořit boj proti rakovině prsu a v pochodu vyjádřit podporu všem, které tato nemoc potkala. Při takové akci jsme nemohly chybět.

Aliance žen s rakovinou prsu pořádá na několika místech Prahy v rámci října, Měsíce boje proti rakovině prsu, kampaň Ostře sledovaná prsa. Záštitu nad akcí převzala primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Cílem kampaně zaměřené na všechny generace je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. Kampaň chce zvýšit povědomí o možnostech využití prevence a vést ženy i muže k odpovědnosti za své zdraví.

 Aliance žen bude v rámci kampaně vedle edukace nabízet vytvoření odlitku ňader ženám, které chtějí vyjádřit tomuto projektu podporu a zapojit se tak do boje proti rakovině prsu.

 Akce se bude konat ve dvou designových modulech. V prvém se návštěvníci budou moci naučit techniku samovyšetření prsu od vyškolených lektorek, členek pacientských organizací z celé České republiky. Bude zde probíhat i prodej výrobků členek pacientských organizací (výtěžek půjde na konto dané pacientské organizace), dále růžových předmětů a triček firmy AVON Cosmetics, kde bude výtěžek z prodeje věnován na boj proti rakovině prsu. Veřejnost si také bude moci zakoupit kávu Nespresso, výtěžek z jejího prodeje půjde na konto Aliance žen.

 Interiér buňky vyzdobí fotografie mladých pacientek a pacienta z projektu Aliance žen s názvem Bellis Young & Cancer. Autorkou fotografií je Helena Szmigelová. K dostání bude také pro kampaň navržený „Prsní hrnek", jehož autorem je mladý designér Matyáš Fuchs, který současně navrhl výtvarnou část celého projektu.

 V druhém modulu - „sádrovně" - bude probíhat vytváření odlitků ňader. Odlitek si bude moci žena odnést celý, nebo darovat odlitek jednoho ňadra na Prsní stěnu umístěnou ve foyer Nové scény Národního divadla. Ta bude po dobu konání akce v Praze přístupna veřejnosti.

 Akce se bude konat od 1.- 8. října na Václavské náměstí (prostor Na Můstku), od 9.-15. října na Náměstí Republiky (prostor před Obchodním centrem Palladium), od 16.-22. října na Vítezném náměstí na Praze 6  a od 23.-29. října na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

 Kampaň bude zahájena 1. října odpoledním happeningem na Václavském náměstí, který začne v 18.00 hod. Během odpoledne budou mladé pacientky propagovat aktivity Aliance žen rozdáváním informačních letáků. Odpoledne ozvláštní tzv. živé sochy. Program vyvrcholí tanečním vystoupením mladých pacientek z projektu Bellis Young & Cancer a koncertem skupiny LOLA, která mimo jiných zahraje píseň Nazí a krásní věnovanou boji proti rakovině prsu. Autorem písně je Aleš Petržela. Píseň se skupinou LOLA nazpívala zpěvačka Petra Janů. K písni vznikl i klip, jehož režisérem a scénáristou je Allan Schubert.

 Říjnová Ostře sledovaná prsa jsou pokračováním kampaně, kterou se Aliance žen prezentovala na letošním 50. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, jehož neziskovým partnerem se stala.

 Partnery kampaně jsou společnost Hlavní město Praha, AVON Cosmetics, Nadace ČEZ, KOMA Modular s.r.o., Nespresso, Czech P.R., Thun 1794 a.s a skupina LOLA.

 

Další otvírací edukativní a informační seminář pro edukátorky z řad pacientských organizací  v projektu Nejde jen o prsa pro školní rok 2015/16 se uskutečnil 3. září 2015. Semináře se také zúčastnili zástupci NN Životní pojišťovny, aby v úvodu  podali zprávu o dosavadních výsledcích projektu For You, chystané soutěži pražských škol a o další spolupráci s Aliancí žen s rakovinou prsu.

Přednášející MUDr. Miroslava Skovajsová, PhD. proškolila v samovyšetření prsu především nově zapojující se edukátorky a její jako vždy vynikající přednáška nás všechny přítomné plně zaujala a obohatila o další poznatky. Přednášku si tentokrát se zaujetím vyslechli také dva muži - náš kamarád Ivan, který je lektorem cvičení tai-chi i pro ženy po rakovině prsu a maličký Matoušek, který většinu semináře sice prospal, ale svojí přítomností nám připomínal, že naším hlavním cílem je právě zdravá žena a její dítě.

 

Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Českou obcí sokolskou pořádá pravidelné cvičení Tai-Chi v rámci společného projektu „Protaj-či se ke zdraví“. Cvičení je zaměřené na zdravotní účinky Tai-Chi, zejména celkové zklidnění, uvolnění, protažení i posílení organismu a zlepšení imunity po nemoci i následné léčbě. Velký důraz se klade na speciální jemná cvičení na podporu přirozeného proudění lymfy v těle.           Náročnost cvičení je přizpůsobená možnostem cvičenek.


Cvičení probíhá každý čtvrtek 16:15 – 17:45 v tělocvičně T3, Tyršův dům, Újezd 452/42, Praha 1 – Malá Strana. 

Začátek cvičení je 3. září 2015.
     

Cvičení je zdarma pro pacientky po léčbě rakoviny prsu a členky ČOS
.     
               
Pro účast na cvičení se prosím zaregistrujte na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ČAS PRO BOJ ZA ROVNÝ PŘÍSTUP

je tématem letošní konference, která přiblíží nejdůležitější služby v péči o prsa, které by měly být dostupné všem ženám, a poskytne přiměřenou strategii, jak dosáhnout jejich implementace ve všech evropských zemích. Nastala doba činů, protože rok 2016 je  konečným termínem pro implementaci specializovaných center pro léčbu zhoubných nádorů prsu podle Rezoluce Evropského parlamentu o rakovině prsu.

Pacientky s metastatickým zhoubným nádorem prsu, jejich rodiny či veřejnost mají nyní možnost číst či sdílet zajímavé aktuální články na novém facebookovém profilu Neviditelné ženy.

Charitativní dražba pyžama Mela Gibsona  skončila v pátek 11. července v 19.00 hodin. Ještě v posledních minutách zájemci o pyžamo, které měl na sobě Mel Gibson ve spotu pro 50. MFF Karlovy Vary, přihazovali na portále Aukro.cz tisíce korun. Konečná částka se vyšplhala na neuvěřitelných 60 500 Kč. Výtěžek aukce půjde na projekt Ostře sledovaná prsa. Všem účastníkům dražby děkujeme.

Již jen dva dny zbývá zájemcům o pyžamo Mela Gibsona na jeho vydražení. Informace o charitativní dražbě ve prospěch Aliance žen se objevila ve většině médií, hlavní roli si zahrál i ve zpravodajství České televize.

Dnes ráno byla nejvyšší nabídka 15.300 Kč.

Pyžamo s karlovarským kamzíkem lze dražit až do pátku 10. 7. 2015 19 hodin na Aukro.cz
Dnes je náš den! Den pro neziskového partnera 50. ročníku MFF Karlovy Vary.

Jste srdečně zváni na :

15,00 Nespresso Boutique - VIP osobnosti vaří kávu a my s nimi
předání šeku
16.00 Předání mediálního balíčku - Prsní dóm
17,00 Tam Tam Batucada spouští bubnovou palbu u Prsního dómu
17,15 Odchod Pochodu pro radost a život od Prsního dómu
(trasa po kolonádě až k Finlandia Bar Less Ordinary)
18,30 Koncert Dana Bárty - Finlandia Bar Less Ordinary
slosování tomboly o welness pobyty

Můžete si u nás v Prsním dómu nebo u pacientek v růžovém triku za dobrovolný příspěvek vyzvednout růžovou mašličku za dobrovolné vstupné. Mašlička je slosovatelná, v rámci podvečerního koncertu vylosujeme 3 výherce wellness pobytu v hotelu Mas v Sezimově Ústí.

Aliance žen s rakovinou prsu, neziskový partner 50. Mezinárodního filmového festivalu, získala darem od organizátorů festivalu pyžamo, ve kterém americký herec Mel Gibson natáčel novou znělku pro letošní jubilejní festival. Aliance žen se rozhodla tento unikát vydražit. Výtěžek z aukce půjde na projekty Aliance žen s rakovinou prsu.

Dražba bude probíhat na obchodním portálu Aukro.cz. Po otevření stránky stačí sjet na banner s fotografií Mela Gibsona v stylovém pyžamu, kliknout a přihodit nabídku. Aukce končí v pátek 10. 7. v 19.00 hodin.

Průběžně Vás budeme informovat o průběhu aukce.

Vám všem, kteří budete o Melovo pyžamo bojovat, dopředu moc děkujeme !

Z důvodu rekonstrukce budovy Vinohradské polikliniky nebudeme k dispozici v kanceláři na adrese Vinohradská 176, Praha 3 až do odvolání (předpokládáme do konce srpna 2015) a současně ani na pevné telefonní lince.
Po celou dobu rekonstrukce budeme k zastižení na jednotlivých telefonních číslech uvedených v kontaktech.

6. června 2015 se Aliance žen s rakovinou prsu zúčastnila již 15. AVON Pochodu. Staroměstské náměstí i Rohanský ostrov zaplavila růžová barva v podobě balónků a triček, které obléklo přes dvacet tisíc žen. Mezi nimi i naše členky z pacientských organizací, které se sjely do Prahy, aby se také účastnily pochodu proti rakovině prsu. Balónkové víly - mladé pacientky z projektu Aliance žen s názvem Bellis Young & Cancer, které nesly na šerpě nápis „Život je boj“, rozdávaly růžové balónky a do kasiček dostávaly dobrovolné příspěvky od účastníků. Členky pacientských organizací Alen, ŽAP a MammaHelp učily na Rohanském ostrově zájemkyně z řad účastnic pochodu samovyšetření prsu a podávaly jim i další infomace o prevenci tohoto závažného onemocnění, zájem byl velký zájem a během akce se rozdalo několik stovek letáčků o samovyšetření. 

Ve čtvrtek 21.5.2015 proběhla v Tyršově domě v rámci akce SOKOLGYM 2015 rozšířená cvičební lekce, která navazovala na pravidelné cvičení „Protaj-či se ke zdraví“, které probíhalo ve spolupráci Aliance žen s rakovinou prsu a České obce sokolské pravidelně každý čtvrtek  pod vedením zkušeného lektora Ivana Trebichavského.  Následně po této cvičební lekci, které se zúčastnily převážně pravidelně cvičící ženy, následovala ještě přednáška o zdravé výživě paní Ludmily  Němejcové.

Fotogalerie

AUTOR: Susan Knox, výkonná ředitelka organizace EUROPA DONNA

EUROPA DONNA (dále jen ED)  – Evropská koalice pro boj proti rakovině prsu se zasazuje za práva všech žen na léčbu v specializovaných centrech pro diagnostiku a léčbu zhoubných nádorů prsu již od roku 2003.

Rezolucemi evropského parlamentu  z roku 2003 a 2006 a Písemnou deklarací proti zhoubnému nádoru prsu v EU z roku 2010 apelovala ED na členské státy, aby zajistily všem ženám EU léčbu v centrech, které odpovídají „Evropským zásadám  pro zajištění kvality screeningu a diagnózy zhoubných nádorů prsu“ do roku 2016.

Kalendář Bellissime vyhrál v 15. ročníku soutěže Kalendář roku, kterou organizují časopis Typografia a agentura M.I.P. Group a.s. dvě nejcenější ocenění, a to 1. místo v kategorii Vyjádření sociální role a Cenu veřejnosti.

Na fotografiích Heleny Szmigielové jsou mladé pacientky, které prošly nebo procházejí léčbou spojenou s onemocněním rakoviny prsu a jsou zapojené do projektu Bellis Young & Cancer.

Fotografie jsou zprávou pro všechny, zejména pro čerstvě diagnostikované pacientky, které mohou mít stejný strach z neznáma, jako měly všechny ženy na fotografiích. Poselstvím tohoto kalendáře je ukázat společnosti, že ženy s jakýmkoliv handicapem, ať je to způsoben rakovinou prsu nebo jinou příčinou, jsou v první řadě stále krásné ženy, které se nemusí skrývat nebo stydět.

Kalendář Bellissime chce také rozšířit povědomí veřejnosti o tom, že karcinom prsu se týká i mladších dívek a žen a zdůraznit důležitost prevence.

Také letos uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu a to dne 29.4.2015 v centru  Breast Unit Prague akci převážně pro maminky s dětmi - Mamming Day. Navzdory předpovědi počasí  sluníčko přálo této malé oslavě Dne matek a maminky, které přišly, měly možnost seznámit se s prostředím vyšetřoven Mamma centra, využít  individuální poradenství s primářkou MUDr. Miroslavou Skovajsovou a naučit se samovyšetřování prsů od členek pražských pacientských organizací.  Pro jejich děti byl připravený rozmanitý program.  Děti si tak zasportovaly, vyráběly si svoje placky, s budoucími lékaři se učily první pomoci v „Nemocnici pro medvídky“  nebo také měly možnost vyzkoušet si různé žonglérské aktivity pod vedením zkušeného žongléra. 

29.4.2015 uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu seminář Psychologické aspekty onkologicky nemocných, kterého se zúčastnily  ženy z pacientských organizací a Bellis Young and Cancer.  Přednášející Doc. PhDr.Dr.phil. Laura Janáčková CSc. si připravila přednášku o psychoterapeutické podpoře při umírání a vysvětlila, jakým způsobem se s tímto závažným okamžikem života  vyrovnat, jak komunikovat s lékaři, dokázat vytěsnit strach nebo agresi, ale také o psychologické podpoře nemocných. Toto téma není možné tabuizovat, protože pokud chceme opravdu žít, musíme se vyrovnat i s myšlenkou na smrt.

Aliance žen s rakovinou prsu se stala neziskovým partnerem 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na festivalu představí projekt Ostře sledovaná prsa

Hosté jubilejního ročníku Mezinárodního filmového festivalu se tak budou moci seznámit s posláním Aliance žen a pacientských organizací, podpořit jejich činnost, ale dozvědět se také, co mohou udělat pro své zdraví. Celý projekt prezentace na karlovarském festivalu nazvala Aliance žen Ostře sledovaná prsa. Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. sdružuje 45 pacientských organizací žen, které procházejí nebo prošly rakovinou prsu z celé České republiky.

Aliance žen s rakovinou prsu se již po čtvrté zúčastnila NGO Marketu, veletrhu neziskových organizací pořádaných Nadací Forum 2000. Kromě představení poslání a aktivit Aliance žen jsme mimo jiné nabídly zájemkyním možnost seznámit s technikou samovyšetření prsu.

Na Nové scéně Národního divadla se uskutečnila Charitativní módní přehlídka modelů společnosti C&A, představení pochodových Triček a Balonkových víl a vernisáž krásných fotografií Heleny Szmigielová. Nezapomenutelnou atmosféru vytvořili v hlavní roli mladé pacientky z Bellis Young & Cancer a úžasný Michal Kříž.

10. a 11.4. 2015 se konal jarní veletrh Interbeauty na Výstavišti v Holešovicích, kterého se v rámci víceleté spolupráce Aliance žen s rakovinou prsu s NN pojišťovnou, zúčastnily také členky pražské pacientské organizace ŽAP a  po oba dny učily zájemkyně samovyšetření prsu a vysvětlovaly důležitost prevence samovyšetřování.

 

Ve dnech 8. – 10. dubna 2015 uspořádal Masarykův onkologický ústav v pavilonu E brněnského výstaviště další ročník Brněnských onkologických dnů a Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Aliance žen měla na této akci opět výstavní stánek, kde se prezentovaly i některé naše pacientské organizace. Kolegyně z organizací Alen Praha, Klub Diana Brno, Mamma HELP Brno a Praha poskytovaly účastníkům konference informace o své činnosti a na prsním fantomu předváděly samovyšetření prsu.

Strana 1 z 2

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče