Ostře sledovaná prsa v Hradci Králové

Aliance žen s rakovinou prsu pořádá v Hradci Králové ve dnech 6.-14. května  2017 zdravotně-osvětovou akci s názvem Ostře sledovaná prsa. Cílem kampaně zaměřené na všechny generace je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. Kampaň chce vést ženy i muže k odpovědnosti za své zdraví.

Akce se bude koná na Baťkově náměstí. V Prsním stanu se budou moci návštěvníci naučit techniku samovyšetření prsu od vyškolených lektorek, mladých žen, které si nemocí prošly a které jsou součástí projektu Aliance žen s názvem Bellis Young & Cancer. Interiér stanu vyzdobí fotografie Heleny Szmigielové z cenami ověnčeného kalendáře Bellissime, na němž spolupracovaly samy mladé pacientky. Dominantou stanu bude Prsní stěna, kterou tvoří sádrové odlitky prsou zdravých i nemocných žen. 

Akci podpoří Jiří Halamka, vítěz MastefChef Česko 2016 se svou firmouCreativity & Cooking, a to napečením sušenek s logem kampaně. Sušenky se budou prodávat v Prsním stanu, výtěžek z prodeje poputuje na podporu pacientek.

 Pro letošní ročník kampaně připravili organizátoři novinku, a to setkání s odborníky, kteří zodpoví návštěvníkům Prsního stanu jejich otázky. 9. května 2017 v 16.00 hod. bude přítomen MUDr. Petr Motyčka, Ph.D. z Chirurgické kliniky FN Hradec Králové a 10. května 2017 v 15.00 hod. pak MUDr. Jitka Kohoutová z Radiologické kliniky FN Hradec Králové.

Návštěvníci si budou moci zakoupit i výrobky s růžovou stužkou a Pochodová Trička firmy AVON Cosmetics, výtěžek z prodeje bude věnován na boj proti rakovině prsu. Veřejnost také může ochutnat zdravé nápoje značky Redespresso, které jsou připraveny z jihoafrického čaje rooibos. V nabídce nebude chybět ani legendární Prsní hrnek, motivační diář Deník bojovnice nebo plavecké produkty firmy Born To Swim. Výtěžek z prodeje půjde na konto Aliance žen.

Mobilní prsní stěna bude k vidění v NãPLAVKA café & music bar.

Informace o kampani je možné najít na www.ostresledovanaprsa.cz

Nad kampaní převzalo záštitu statutární město Hradec Králové.

Partnery kampaně jsou společnost AVON Cosmetics, Česká spořitelna, Nadace Kooperativy, C&A Foundation, Czech P.R., Thun 1794 a.s, IFMSA Hradec Králové, Born To Swim ,  Redespresso, NãPLAVKA café & music bar.             

 

 

#aliancezen

Naposledy změněno úterý, 09 květen 2017 10:27

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče