3. slet DAM - Den Aliance v MOÚ

Dne 7. 3. 2017 proběhl v Masarykově onkologickém ústavu v Brně již třetí odborný seminář pro pacientské organizace z celé republiky. Osmdesát účastnic srdečně přivítal ředitel MOÚ prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., který nás také seznámil s připraveným programem.


MUDr. M. Holánek nás ve své zajímavé přednášce informoval o moderní péči o ženy s metastazujícím karcinomem a doc. MUDr. R. Demlová, PhD. ve své přednášce Klinické studie nových protinádorových léků vysvětlila problematiku klinických studií.

Po polední přestávce s občerstvením následovala panelová diskuse na téma Specifická role zdravotní sestry v péči o nemocné s rakovinou prsu. Diskusi, které se zúčastnily vrchní a staniční sestry z několika oddělení, vedla náměstkyně pro nelékařské zdravotnické pracovníky PhDr. Jana Kocourková. Během této diskuse i dopoledních přednášek bylo zodpovězeno mnoho dotazů a celý seminář proběhl ve velmi vstřícné a milé atmosféře, už se těšíme na další setkání v MOÚ.

 

Na závěr bohatého a opět velmi přínosného programu většina účastnic ještě společně navštívila Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity v areálu Augustiniánského opatství, kde jsme vyslechly poutavý výkladu o životě a práci zakladatele genetiky G. J. Mendela.

.

 

#aliancezen

Naposledy změněno pondělí, 13 březen 2017 10:04

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče