4. slet DAM - Den Aliance v MOÚ v Brně

V úterý 6. 3. 2018 uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s vedením MOÚ již čtvrté setkání pacientských organizací v Masarykově onkologickém ústavu v Brně, kde byl připravený odborný a v závěru dne také doplňkový kulturní program.
Na úvod programu informoval přítomné prof. MUDr. Jan Žaloudík, ředitel MOÚ o významu novely koncepce onkologické péče v ČR.

PharmDr. Šárka Kozáková informovala o nabídce pomůcek a také promluvila o vlastní pacientské zkušenosti.
Hostem dne byl Patrick Miqueu z Jules Bordet Institute v Bruselu se svojí přednáškou Podpora klinického výzkumu prostřednictvím spolupráce pacientských organizací a onkologických center, na které navazovaly Aktuality lékových klinických studií od Mgr. M. Hanákové. 
Mezinárodní projekt INTENT představil doc. MUDr. M. Svoboda a o Radě pacientů v MOÚ promluvila PhDr. Z. Joukalová. V poslední dopolední přednášce informovala Ing. I. Hrnčiříková, předsedkyně LPR Brno o projektu pohybových aktivit.
Po polední přestávce následovala moderovaná diskuze na téma zkušenosti pacientek s KOC a hlavní problémy v regionech, které se zúčastnili přednášející, vedla ji Eva Knappová, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu a zapojily se přítomné účastnice.
Po odborných přednáškách následoval ještě doprovodný program - komentovaná prohlídka kostela Nalezení svatého Kříže a barokní knihovny v Kapucínském klášteře.#aliancezen

Naposledy změněno středa, 07 březen 2018 10:30

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče