Alenky a výtvarné umění

V rámci projektu  „25 let na Mysu dobré naděje“ uspořádal klub Alen Praha ve spolupráci s Galerií pro onkologické pacienty výstavu Alenky a výtvarné umění. Protože ví a věří, že umění léčí – příkladem jsou čtyři malířky, které nyní v Galerii vystavují. Vernisáž výstavy se konala 19. července a od té doby je ke shlédnutí každý den kromě víkendů v Praze 1, Anenská 13 až do konce srpna.

 

Bylo to velmi milé odpoledne doplněné slovy ředitelky galerie Ireny Kraftové, zakladatele dětské onkologie profesora Kouteckého a samozřejmě také Hanky Kudelové a Daniely Kelišové z Alenek. Čtení pro statečné Alenky, tak nazval svá slova Miloň Čepelka a nechyběl ani hudební doprovod. Mezitím jsme si již prohlíželi malby a určitě by si nejeden obrázek každý rád odnesl.

Projekt Galerie pro onkologické pacienty a podporující umělce, pomáhá od roku 2012 lidem bojujícím s vážnou nemocí i jinak, a to zviditelněním jejich uměleckých aktivit. Cílem je odtabuizovat slovo rakovina, navrátit těm, kteří něco aktivně tvoří „tvář“, protože mnohdy je nemoc dovedla do ústraní a možnost veřejně vystavit svá díla byla, je a bude velkou motivací a terapeutickou cestou. kteří autoři (resp. autorky) dokonce začali/y tvořit až po sdělení závažné diagnózy, jejich díla však byla již od prvopočátku na vysoké profesionální úrovni, což svědčí o potenciálu, který v sobě nosíme každý z nás jako nenahraditelnou jedinečnost. 

#aliancezen


  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče