Koalice Europa Donna – Závěrečné aktivity 2019 a nejbližší plány 2020.

Poslední měsíce roku 2019:

14.-16. listopadu zástupkyně výkonné ředitelky Karen Benn pracovala v přípravném výboru mezinárodní konference pro pacienty v pokročilém stadiu nádoru prsu ABC5, která se konala v Lisabonu. Prezidentka ED Mona Elzayat a členka výboru ED Olivia Pagani zastupovaly ED a společně pracovaly v stánku ED, kde informovaly a radily všem zájemcům a obhájcům pacientek z různých zemí světa.

 

22.-24. listopadu se v Miláně konalo mezinárodní školení obhájců pacientek s nádorem prsu Advocacy Training Course, kde nás zastupovaly Bellisky Veronika Nová a Mirka Phillips. ED organizuje školení každý rok a členské země mají možnost vyslat zdarma 2 účastnice.

Koncem roku 2019 oznámila výkonná ředitelka ED Susan Knox svojí rezignaci a odchod do důchodu, čímž otevřela možnost dalším zástupcům členských zemí přihlásit se do výběrového konání.

Rok 2020:

EBCC 12 – evropská konference rakoviny prsu v Barceloně je spoluorganizována ED společně s mezinárodní organizací EORTC-Evropská organizace pro výzkum a léčbu rakoviny. Prezidentka ED Mona Elzayat je jednou z předsedajících osobností této konference, která bude v březnu v Barceloně. Za ČR se zúčastní ředitelka Aliance Eva Knappová a zástupce ČR pro ED Marta Kostrová. Zástupce Bellisek je ve grantovém výběrovém jednání.

V říjnu 2020 se uskuteční 3. ED konference pro metastatické pacientky v Miláně

V říjnu ED organizuje i konferenci pro vedoucí národních organizací BCALC, která bude 31. V Miláně.

Listopad bude opět patřit ATC školení pro obhájce pacientek členských zemí ED. Každou zemi zastoupí 2 členky, zájemci s jazykovým vybavením jsou vítány.


Marta Kostrová, zástupce ČR pro ED a ECPC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#aliancezen

Naposledy změněno pondělí, 13 leden 2020 09:27
Více z této kategorie: « PF 2020 5. SLET DAM V MOÚ »

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče