14. ED PAN-EVROPSKÁ KONFERENCE – VÍDEŇ - 26.-27.10.2019

Europa Donna – Evropská koalice proti rakovině prsu oslavila 25 let své činnosti s více než 200 obhájci pacientů z 44 zemí na 14. Pan-evropské konferenci ve Vídni.

Oslavovali jsme společně významný pokrok během 25 let a úspěšné zaměření na priority budoucnosti: rovný přístup všech zemí Evropy ke kvalitní léčbě pro pacientky s primárním i metastatickým nálezem podle evropských směrnic a zvýšený zájem o kvalitu života po léčbě, o problematiku návratu do zaměstnání a o pacientky s genetickým rizikem.


Společně jsme sledovali video ED ze dne zdravých prsů, a dokonce za klavírního doprovodu výkonné ředitelky Susan Knox jsme si poslechli oslavnou píseň k 25.výročí, která vznikla speciálně pro tuto příležitost.

Kromě oslavy jsme také pracovali. Poslechli jsme si spoustu zajímavých přednášek a prezentací na nejaktuálnější témata spojené s nádory prsů – jak nejnovější výsledky iniciativy Evropské komise spojené s rakovinou prsu, tak problematiku kvalitních chirurgických výkonů, nejnovější technologie snímání prsů, potřebu klinických studií pro starší pacientky (65+) nebo krátkodobé i dlouhodobé nežádoucí účinky léčby.

Večeře v erbovní síni na Radnici s doprovodem neodmyslitelných vídeňských valčíků odlehčila nápor dne.

Spolu s prezentacemi některých zemí jsme zakončili toto mimořádné setkání a sdílení a plni dojmů a nových nápadů jsme se vrátili domů.

Českou republiku zastupovaly: ředitelka Aliance Eva Knappová, zástupce ČR pro ED a ECPC Marta Kostrová a za mladé pacientky Veronika Zemanová.

 

#aliancezen

Naposledy změněno středa, 06 listopad 2019 09:52

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče