Advocacy trainig Milano 2019

Semináře se zúčastnilo více než 50 žen ze 30ti různých zemí  a 2/3 z nich byly po léčbě.  Paige Robinson skvěle připravila veškeré podklady pro samotné přednášky, které byly zaměřené například na prvotní detekci rakoviny prsu, na patologii, možnosti léčby a kvalitu lékařských zařízení.  Součástí bylo také rychlé seznámení s organizaci Europa Donna, která seminář pořádá již mnoho let. Energická ředitelka Susan Knox nám přiblížila samotné fungování organizace, její evropský a regionální význam a metody současného lobbingu.

ro nás s Veronikou byly jistě nejužitečnější samotné večeře a pauzy mezi přednáškami, kde jsme si mohly poklábosit s ostatními pacientkami a zjistit, jak to chodí ve světě. Jak je jejich zdravotnictví úspěšné, jaký je přístup k pacientovi a co bychom si v Čechách dovedly samy představit jako přínos pro pacienty.
Celkový seminář byl opravdu náročný, naplánovaný do poslední minuty. V letadle zpět jsme obě nasadily sluchátka a chtěly si chvilku odpočinout od toho cvrkotu v přednáškových sálech a při večeřích, snídaních a pauzách na kávu. Určíte to pro nás obě byla skvěla příležitost, jak se z českého rybníku chvíli pohybovat v mezinárodních vodách a vidět, jak se to dá dělat jinde v Evropě.
Díky Alianci za tuto příležitost si rozšířit rozhled.
Mirka Philips

#aliancezen

Naposledy změněno pondělí, 24 únor 2020 07:52

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče