Plaveme prsa 2015

20 pacientských organizací letos uspořádalo v 16 městech České republiky již tradiční říjnovou akci s názvem "Plaveme prsa"Smyslem této akce, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní. Letošního ročníku Plaveme prsa se zúčastnilo přibližně 2700 osob a dalších více než 2000 akce Jablíčkový den a Den pro růžovou stužku.
V každém městě byl pro návštěvníky připraven zajímavý program a členky pořádajících pacientských organizací ukazovaly zájemcům techniku samovyšetření prsu a poskytovaly i další cenné rady. Zaplavat si přišly všechny věkové kategorie, od několikaměsíčních dětí až po nejstarší seniory. V některých městech plavali štafety, někde na čas, ale všude s radostí a pocitem, že podpořili Den pro zdravá prsa, který každoročně vyhlašuje koalice Europa Donna.K Alianci žen s rakovinou prsu se letos připojilo i České ILCO, které zastupuje 19 organizaci stomiků, kteří také vystoupili s ukázkami důležitými pro udržení zdravotní kondice.
Některé pacientské organizace uspořádaly namísto Plaveme prsa jiné akce, které také podporují boj proti rakovině prsu - INNA Havířov tak uspořádala Jablíčkový den a Onko Duha Vsetín Den pro růžovou stužku.
Fotografie z celé akce a také z podvodního fotografování najdete na: https://www.facebook.com/AlianceZenSRakovinouPrsuOps/photos_stream

#aliancezen

Naposledy změněno pondělí, 22 srpen 2016 19:37

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče