2011 Výroční konference

Konference pacientských organizací "Spolu proti rakovině prsu" 2011
Aliance žen s rakovinou prsu o.p.s., člen evropské koalice rakoviny prsu Europa Donna, pořádala ve dnech 4. a 5. listopadu 2011 konferenci pacientských organizací žen s rakovinou prsu. Konference se konala v hotelu ADEBA, Pernerova 16, Praha 8.

O tématu rakovina prsu byly připraveny velmi zajímavé a poučné přednášky renomovaných odborníků české onkologie, imunologie a radiologie. Na téma brachyterapie v léčbě karcinomu prsu vystoupila s přednáškou MUDr. Emanuela Kmoníčková z Ústavu radiační onkologie 1. LF UK Fakultní nemocnice Bulovka, o lázeňské léčbě, její vhodnosti a dostupnosti pro onkologicky nemocné hovořil MUDr. Vladimír Mach, člen České onkologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, který působí v Lázních Františkovy lázně a profesně se zabývá lázeňskou léčbou onkologicky nemocných pacientů. Na konferenci Spolu proti rakovině přednesl svoje neobyčejně zajímavé přednášky také MUDr. Martin Wald z 1. chirurgické kliniky 2. LF UK Fakultní nemocnice Motol. Na Na příkladech osvětlil vznik lymfedému, pohovoří o jeho diagnostice a možnostech komplexní léčby. Dalším tématem prezentace MUDr. Walda byla přednáška o liposukci jako moderní metodě léčby lymfedému. Se svou přednáškou vystoupila také prof. Blanka Říhová, z Imunologického ústavu Akademie věd České republik, která se vědecky orientuje na imunologii, genetiku, experimentální onkologii, lékařskou biochemii a toxikologii.
Účastnice konference přivítaly také zahraničního hosta, paní Olgu Tessu Macháčkovou, která nedávno podstoupila léčbu rakoviny prsu ve Velké Británii, v její současné domovině. Pohovořila o svých osobních zkušenostech z pohledu pacientky této ostrovní země.
Na programu konference byly také zcela praktické dovednosti, a to bandážování končetin s lymfedémem, což by měla každá žena po operaci prsu velmi dobře zvládat. O tom, jak správně bandážovat hovořil fyzioterapeut pan Jaroslav Krupica. Se svými dojmy z jednání konference evropské koalice rakoviny prsu Europa Donna, která se v říjnu uskutečnila na Maltě, se podělily onkologické pacienty Naďa Hrubešová a Ing. Irena Zíková.
Na programu konference byly také příklady dobré praxe v jednotlivých pacientských organizacích sdružených v Alianci žen s rakovinou prsu, včetně diskuse k jednotlivým projektům. Šlo o projekty pacientských organizací Benkon, Onko-Naděje, SOP Karviná a Mamma HELP. Novinky v protetice představila paní Eva Tichá, majitelka společnosti Amoena, spol. s.r.o.

#aliancezen

Naposledy změněno úterý, 08 červenec 2014 14:31

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče