Nová osobnost v koalici Europa Donna

V milánském ústředí ED-Evropské koalici proti rakovině prsu se objevila nová tvář - Marzia Zambon.

Výbor ED aktivně řeší otázky všech aspektů souvisejících s její  existencí a budoucnosti. Jedním z výsledků jednání a diskuzí bylo vytvoření nové pracovní pozice pro vnější záležitosti. Tento post zaujala od března Marzia Zambon, advokátka z Milána s 25 letou praxi a nadšením, energií a značným potenciálem pro práci v ED. Má americké i italské občanství a perfektní oba dva jazyky.

 

O tom, že Marzia vzala svoji práci pro ED skutečně vážně, svědčí i virtuální konference, pomocí které se spolu s Barbarou Klein, dlouholetou členkou výboru ED, postupně spojila s námi-národními zástupcemi členských zemí, aby se seznámila hlavně s naší situaci v období koronaviru.

Přátelské povídání pokračovalo osobním telefonickým hovorem individuálně s každým národním zástupcem.

Během našeho téměř hodinového telefonátu se podrobně informovala o historii Aliance žen s rakovinou prsu, její struktuře, práci pro mladé i metastatické pacientky, o všech našich aktivitách. Zajímala se o spolupráci se státními a legislativními orgány (Hlas onkologických pacientů, Pacientská rada) a ocenila mezinárodní projekty Aliance (Ostře sledovaná prsa) i pravidelné akce ve spoupráci s místními organizacemi (semináře, přednášky). Diskutovaly jsme i na téma zdravotní péče v ČR, hlavně péče o pacientky s nádorem prsu, otázky KOC  (komplexných onkologických center) i naši spolupráci s ČOS (Česká onkologická společnost).

Měla jsem dobrý pocit z prezentace Aliance  i z nadšených reakcí Marzie.

Věřím, že naše další spolupráce přinese oboustannou spokojenost a zajímavé projekty.

 

Marta Kostrová, nár. rep. Pro ED a ECPC

 

 

#aliancezen

Last modified on Thursday, 21 May 2020 12:15

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče