Dokážeš to taky

O projektu

V průběhu svého života onemocní v České republice karcinomem prsu každá 12. - 8. žena. Podle údajů Národního onkologického registru nás s touto nemocí v současné době žije na 38.000, každoročně se tuto závažnou diagnózu od svého lékaře dozví 4.500 dalších…

Pro ty z nás, které se na rakovinu prsu léčí, překonávají obtížně následky onemocnění či náročné onkologické léčby a prožívají období, kdy v mysli převládají obavy a nejistota, je tu projekt Dokážeš to taky!

Aliance jím chce každoroční specifickou akcí pomoci onkologicky nemocným ženám překonat strach z budoucnosti, pocity méněcennosti a někdy i osamění. Chceme Vám s přispěním těch, které se s nemocí a jejími následky dobře psychicky vypořádaly, pomoci najít mezi mnoha možnostmi tu Vaši cestu ke ztracenému optimismu.

 

Ve dnech 19. - 20. května 2017 probíhala v Praze naše již tradiční akce Dokážeš to taky - tentokrát s podtitulem 15 let spolu. V pátek 19. května večer jsme se s našimi kolegyněmi z pacientských organizací z celé republiky, našimi milými přáteli a váženými hosty setkali v krásných prostorách Martinického paláce, abychom spolu oslavili 15. výročí založení Aliance žen s rakovinou prsu.

Letošní již 15. ročník Dokážeš to taky s podtitulem "Spolu nevyhoříme!" uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy a pod záštitou starostky MČ Praha 3 V. Hujové. Ve dnech 20. až 22. května 2016 se do Prahy sjely účastnice z pacientských organizací z různých koutů ČR a pozvání přijaly také zástupkyně Europa Donna Slovensko.

Letošní již 14. ročník „Dokážeš to taky“ s podtitulem Silou lví, vzletem sokolím uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Českou obcí sokolskou ve dnech 22. až 24. května 2015. Do Prahy se v pátek sjely účastnice z pacientských organizací, abychom se všechny společně přidaly k oslavám ČOS a v rámci programu SokolGym 2015 se pro sobotní den staly „Sokolkami“.

Členky 30 pacientských organizací z celé ČR se sjely na víkend do Prahy na 13. ročník akce Dokážeš to taky! aby i v letošním roce symbolickou výzvou – sportovním výkonem ukázaly, že si umí cíleným působením posilovat schopnosti udržet naději, získat sebedůvěru a odvahu k boji s nemocí. V letošním roce „dokázaly“ svojí šikovnost a bojovnost ve sportovní disciplíně – minigolfu. V měsících duben – květen probíhala na 10 místech republiky regionální kola a vítězky těchto kol se sjely na velké finále do Adventure Minigolfu v O2 Aréně.

Dokážeš to taky!
„Bereme to s nadhledem“

24.- 26. května 2013, letiště Bubovice

Všichni draci našeho života

Letošní desátý, jubilejní ročník oblíbené akce Aliance žen s rakovinou prsu Dokážeš to taky!, jíž se s potěšením účastní všechny organizace, nás letos zavede na jižní Moravu, a to do Moravského krasu, do Sloupsko-šosůvských jeskyní.

M.ARCUS SOP Liberec – Dokážeš to taky

Dne 15.5.2010 jsme v rámci projektu „Dokážeš to taky“ vyrazily na zámek Jezeří.
V celém areálu se konala tzv. „Májová slavnost“. Zúčastnily jsme se netradiční prohlídky a našimi průvodci byli členové divadelního spolku „Štěk“ v dobových kostýmech. Viděly jsme taneční ukázky z Indie a z klasického baletu. Dále jsme slyšely úryvky z tvorby K. H. Máchy.
Mě osobně se nejvíc líbila scénka (na zámeckém nádvoří) z říše víl a skřítků ze hry „Sen noci svatojánské“ od W. Shakespeara.
Velký dík patří našim členkám Evě a Heleně za přípravu výletu a výborné občerstvení. Věra Jindřichová.

V každé z nás je síla zvítězit
Pro rok 2009 připravujeme v rámci tohoto projektu turistický výšlap, který se ponese v duchu kréda V každé z nás je síla zvítězit!

Ve dnech 23. – 24. 5. 2009 proběhlo v různých částech České republiky několik turistických pochodů, přičemž každý z nich měřil 3105 metrů. Právě tolik metrů měří totiž alpský vrchol Sonnblick, který byl zdolán onkologicky nemocnými ženami již v roce 2002. Symbolické překonání této mety účastnicím pochodu připomnělo, že „To dokážou taky!“. Pro všechny, kteří se pochodu zúčastnili, bylo připraveno malé překvapení.
Všem zúčastněným děkujeme za příjemné společně strávené chvíle!

S Tebou se Dračích lodí nebojím

Jistě všichni už známe každoroční projekt Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu, který se koná poslední víkend v květnu, letos již po sedmé (31. 5. -1. 6.). Začalo to v roce 2002 výstupem na Sonnblick, následovala Plavecká štafeta 2003, Vyšlápneme si – pojďte s námi 2004, Kolem s kolem 2005, Proplujeme spolu peřejí 2006 a Až na vrcholky hor, kopců a kopečků 2007. ALEN byl vždy při tom.
Tentokrát se onkologické pacientky, jejich rodinní příslušníci a přátelé sešli v Praze na Žlutých lázních, aby to opět společně dokázali. Výzvě „S tebou se dračích lodí nebojím“ nebylo možné odolat. Proto 66 lidí nasedlo do 3 dračích lodí a po několika trénincích se pustilo do závodění. Ostatní suchozemci je ze břehu povzbuzovali a nadšeně vítali vítěze závodu. A kdože vyhrál? No přece všichni, protože takový sportovní výkon je obrovský zážitek, protože tým na jedné lodi dokáže víc než jednotlivec a protože společný úspěch znamená společnou radost. Za ALEN děkuji všem, které měly tu odvahu závodu se zúčastnit a tedy vyhrát (Blanka Novotná, Blanka Šímová, Blanka Myšková, Bedřiška Šamšová, Alena Hejralová, Jarka Koukalová a Marta Hrušková, která přijela až z Vrchlabí). Odměnou jim bylo krásné počasí, úžasná atmosféra, dárečky od AVONU a my, co jsme jim přišli fandit - takoví vytrvalci jako Kelišovi a Zlata. Poděkování patří Míše Beránkové a Hance Jírovcové, které vše zorganizovaly.
Celostátní setkání mělo ještě dovětek: za dva dny na to se na Žlutých lázních konala tisková konference Avonu, prezentace Aliance a všech organizací a naše dračice předvedly brilantní jízdu na dračích lodích pro novináře (tentokrát v dešti - o to víc si zaslouží pochvalu).

Až na vrcholky hor, kopců a kopečků
Každoroční projekt Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu, se letos koná 26. a 27. května pod názvem Až na vrcholky hor, kopců a kopečků.
Polezte spolu s námi a řadou přátel a sympatizantů na vršky v našem okolí, bude to dobrá zábava, uděláte něco pro své zdraví a taky se seznámíte s novými přítelkyněmi z jiných organizací. A možná pomůžete svému centru i k finanční prémii - pokud se podaří, že právě vaše „vrcholová listina“ bude obsahovat nejvíce jmen!
V 17.00 se navíc ze všech vrcholků po celé ČR, které ženy z onkologických organizací s přáteli obsadí, rozletí hezká poselství na všechny strany. Nenechte si tento emotivní zážitek ujít!

Proplujem spolu peřejí

Dovolujeme si vás pozvat na celostátní setkání zástupkyň pacientských organizací Dokážeš to taky 2006!
Proplujem spolu peřejí!

Kolem s kolem
Crrrrrrrrrr - zvoní zvonek bicyklu a my se řítíme s větrem ve vlasech, tvář nastavenou slunci a jsme tak rády na světě! Do kopce se zadýcháme, možná slezeme a kousek budem kolo tlačit, a večer nás jistě všechno bude bolet, ale teď jedeme, šlapeme, zvoníme a nic nás nezastaví.
Nejsme na to samy - jede s námi parta lidí, co nás mají rádi, a nikdy, nikdy nás nenechají ve štychu. A jedem tam, kde také vědí, jaké to je, pochybovat a jen opatrně, s nadějí zkoušet, jestli život bude stejný jako dřív, jestli opravdu zas všechno dokážeme. Crrrrrrrrrr - kamarádky, přítelkyně, jsme na jedné lodi a zkusíme to společně, přidejte se k nám! Tohle poselství k vám vezeme a určitě dovezeme, a vy jej dovezete ještě dál…

Plavecká štafeta na 3105m
Poplavete s námi? A proč právě prsa?

Sonnblick - výstup na alpský vrchol 3105 metrů nad mořem

Projekt „Dokážeš to taky! – Sonnblick 2002“ je prvním z řady podobných, které každoročně pro ženy s onkologickým onemocněním chystá celostátní Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu, o.p.s.


  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče