2003 - Dokážeš to - Plavecká štafeta na 3105m

Plavecká štafeta na 3105m
Poplavete s námi? A proč právě prsa?

 

Jsme ženy, které přežily zákeřné onkologické onemocnění a přes svůj osobní handicap - ztrátu části či celého ňadra - chtějí žít jako dřív. Chceme se bavit, sportovat, radovat a milovat, chceme se cítit dobře a netajit přitom fakt, že jsme měly rakovinu.
Je nás víc jak 38.000, co jsme musely absolvovat onkologickou léčbu a samozřejmě nás to navždy nějak poznamenalo. Něco v našem životě se změnilo. A každý rok se tuhle diagnózu bohužel dozví skoro pět tisíc dalších!
Chceme povzbudit všechny, které se stejně jako my s rakovinou musí poprat. Chceme, aby se na veřejnosti o riziku nádorového onemocnění prsu více mluvilo. Proto organizujeme každoročně celorepublikový projekt Dokážeš to taky!
Vloni jsme vylezly na 3105 metrů vysokou horu Sonnblick v Alpách, letos stejnou vzdálenost štafetově uplaveme!
Stejně jako při překonávání nemoci, jde hlavně o projevení podpory a chuť vzájemně si pomoci. Plavat s námi může každý, kdo se chce přidat a vyjádřit nám tak své sympatie. I Vy!
Uplavete-li minimálně dvacet metrů, přispějete tím navíc pořadateli štafety ve vašem městě do jeho pokladny dvacetikorunou. Nepůjde z Vaší kapsy, ale na účet občanských sdružení onkologicky nemocných.
Štafety PLAVEME PRSA se konají od června do konce roku 2003 na různých místech České republiky.
Poplavte s námi!
Plave s námi totiž i mistryně Evropy, vicemistryně a akademická mistryně světa, rekordmanka Ilona Hlaváčková!!
A ženám, které právě teď kvůli nemoci překonávají obavy z budoucnosti a strach o život, vzkazuje:
"Za svoji sportovní kariéru jsem už navštívila nespočetně bazénů a uplavala tisíce metrů, snad lépe říci kilometrů! S tím se pojí samozřejmě i spousta zážitků. Smutné i veselé a některé se pro mě staly nezapomenutelnými!!! Kdo uvidí listinu mých nejlepších výsledků, určitě ho napadne, že to jsou ty, kde jsem získala Evropské tituly či rekordy. Ano. Zajisté. Ale patří tam i ty, kde jsem musela tvrdě zabojovat. Ovšem ne proti soupeřkám, ale sama se sebou! Věřte nevěřte, ale i tento boj, a mnohdy z něho člověk nevyjde jako vítěz, je ve světě sportu běžný. Boj se strachem! S vnitřním strachem!"
"Omlouvám se předem za srovnání možná nesrovnatelného, ale i přesto, že jsem zatím nemusela bojovat s žádnou vážnou nemocí, vidím jistou podobu v tomto boji a v této příčině = strachu!"
"Když dovolíte, prozradím vám svoji fintu, jak s tím zatočit!"
"Je to jako když jdu v noci temným lesem. Srdíčko tluče, hruď se svírá - jsem sama. Druhý den jdu opět temným lesem, tma je všude, úzkost už je menší. Jsme už v lese dva - já a můj přítel. Třetího dne vezmu s sebou na noční procházku i rodiče a sestru. Tím se ze stezky odvahy stává celkem pěkný, veselý pochoďák."
"Možná je to velice imaginární iluze, jen jsem tím chtěla říct, že pokud si člověk uvědomí, kolik skvělých lidiček má kolem sebe, bude mu líp. S každou spřízněnou dušičkou ztrácí "strach" svoji moc a sílu!!!"
"Takže pokud jste dočetli až sem, je vám jasné co teď?! Každopádně zajistit si volno a pozvat všechny své známé na jeden bezva den! Máte výhodu, že nemusíte chodit do tmavého černého lesa a už vůbec ne v noci :-) Stačí přijít 16.8.2003 do plaveckého bazénu v Praze na Slavii! Já tam rozhodně přijdu!!!"
"Chtěla bych Vám tak dát najevo, že si Vás vážím za Vaší výjimečnost. Nikoliv pro Vaši nemoc, ale pro výjimečnost a statečnost Vaší silné osobnosti!!! Ta je pro život nejdůležitější!"
"A třeba si od vás budu moci přiučit něco nového pro své boje nejen na sportovním poli!"

#aliancezen

Last modified on Tuesday, 08 July 2014 13:38

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče