2005 - Dokážeš to - Kolem s kolem

Kolem s kolem
Crrrrrrrrrr - zvoní zvonek bicyklu a my se řítíme s větrem ve vlasech, tvář nastavenou slunci a jsme tak rády na světě! Do kopce se zadýcháme, možná slezeme a kousek budem kolo tlačit, a večer nás jistě všechno bude bolet, ale teď jedeme, šlapeme, zvoníme a nic nás nezastaví.
Nejsme na to samy - jede s námi parta lidí, co nás mají rádi, a nikdy, nikdy nás nenechají ve štychu. A jedem tam, kde také vědí, jaké to je, pochybovat a jen opatrně, s nadějí zkoušet, jestli život bude stejný jako dřív, jestli opravdu zas všechno dokážeme. Crrrrrrrrrr - kamarádky, přítelkyně, jsme na jedné lodi a zkusíme to společně, přidejte se k nám! Tohle poselství k vám vezeme a určitě dovezeme, a vy jej dovezete ještě dál…

 

Letošní pokračování Dokážeš to taky! je cyklistické a má dvě části.
1. Pacientská organizace, která se k našemu celostátnímu projektu přihlásí, musí sestavit minimálně pětičlenné družstvo (musí v něm být alespoň dvě pacientky), které dojede ke spřátelené organizaci onkologicky nemocných do jiného města. Mapka, kam kdo pojede, již vzniká a brzy si ji budete moci prohlédnout.
2. Organizace uspořádá veřejné šlapání na kolech všeho druhu, včetně rotopedů, nasbírá co nejvíc kilometrů našlapaných ve prospěch organizátora a při té příležitosti dá ve svém městě o své existenci zajímavým způsobem vědět. Kreativitě se meze nekladou, je třeba jen dodržet čas šlapání, a to od 10.00 do max. 17.00 hodin.
Akce Kolem s kolem je celostátní a koná se v sobotu 28. května 2005. Přidejte se, pojeďte s námi, vaše podpora nás moc potěší!
Generálním partnerem projektu je firma ROCHE s.r.o.
Každá organizace, která splní podmínky a uspořádá obě části programu, dostane na jeho zajištění od firmy ROCHE s.r.o. částku 10.000 Kč.
Poselství Lady Kozlíkové, mistryně ČR
"Jste pro mě velkou motivací a výzvou…
Deset let dělám vrcholový sport a musím bohužel konstatovat, že mnohem těžší než samotné závody se soupeřkami je pro mě neustálý boj s vedením naší cyklistické federace jež – slušně řečeno – ženám příliš nefandí. Nepovažuji se za feministku, ale jakýsi přirozený smysl pro spravedlnost mě nutí, abych se za práva žen občas poprala. Co je u mužů jaksi samozřejmostí, ženy si musí těžce vydobýt. Vždyť přece patří k plotně, tak co pohledávají v cyklistice. Sport, trénink a závody, to byl vždy pro mě absolutní střed vesmíru, něco magického. Po olympiádě v Aténách, kdy jsem poprvé v životě poznala, kam až může sahat lidská závist, pokrytectví a zloba, jsem se ocitla na samém dně svých duševních sil. Úplně jsem vypadla z tréninkového rytmu, nebyla jsem schopná vést ani normální civilní život. Prostě troska, která má jen oči plné slz a nemůže to zastavit. Určitě zatím nejhorší období mého života. V těchto dnech, kdy píši tyto řádky, již znovu cítím svou vnitřní sílu a rovnováhu. Pomohli přátelé, kteří při mně stáli vždy, bez ohledu na to, jak se momentálně vyvíjela moje sportovní kariéra. Jsou to lidé, kteří pomohou, ať už jsem mistryní světa, nebo jen přebornicí okresu. Jsem jim za to moc vděčná. Ten nejdůležitější krok k návratu jsem ale musela udělat sama. Rozhlédla jsem se kolem sebe, pozorně, mé trápení počalo ustupovat. Ano, i díky vám, protože vaše nemoc a problémy, se kterými se musíte poprat, jsou daleko závažnější, než ty moje. A věřte, pokud se i vy porozhlédnete, zjistíte, že svět je opravdu krásný a je tu pro vás! Lidí, kteří mají svá trápení a bolesti je spousta a na mnohých to určitě ani nepoznáte. Můj recept na bolest je láska. Pošlete ji všem, i těm, kteří vám třeba nějak ublížili. Když to bude upřímné, uleví se vám. Funguje to, věřte mi. Jste určitě mnohem statečnější než já a svou situaci jste bravurně zvládli. Každopádně jste pro mě velkou motivací a výzvou, abych ve svém sportu ještě něco dokázala. Děkuji Vám za to, že ukazujete ostatním cestu, jak zvládat složité lidské příběhy. Přeji Vám hodně šťastných cyklistických i životních kilometrů."
Lada Kozlíková, 26 let, mistryně ČR (40 medailí, z toho 26 zlatých); 1. na ME v Polsku (2000), 1. na světě na dráze (2002); členka holandského profesionálního týmu Buitenpoort/Flexpoint.

#aliancezen

Last modified on Tuesday, 08 July 2014 13:45

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče