2008 - Dokážeš - S Tebou se Dračích lodí nebojím

S Tebou se Dračích lodí nebojím

Jistě všichni už známe každoroční projekt Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu, který se koná poslední víkend v květnu, letos již po sedmé (31. 5. -1. 6.). Začalo to v roce 2002 výstupem na Sonnblick, následovala Plavecká štafeta 2003, Vyšlápneme si – pojďte s námi 2004, Kolem s kolem 2005, Proplujeme spolu peřejí 2006 a Až na vrcholky hor, kopců a kopečků 2007. ALEN byl vždy při tom.
Tentokrát se onkologické pacientky, jejich rodinní příslušníci a přátelé sešli v Praze na Žlutých lázních, aby to opět společně dokázali. Výzvě „S tebou se dračích lodí nebojím“ nebylo možné odolat. Proto 66 lidí nasedlo do 3 dračích lodí a po několika trénincích se pustilo do závodění. Ostatní suchozemci je ze břehu povzbuzovali a nadšeně vítali vítěze závodu. A kdože vyhrál? No přece všichni, protože takový sportovní výkon je obrovský zážitek, protože tým na jedné lodi dokáže víc než jednotlivec a protože společný úspěch znamená společnou radost. Za ALEN děkuji všem, které měly tu odvahu závodu se zúčastnit a tedy vyhrát (Blanka Novotná, Blanka Šímová, Blanka Myšková, Bedřiška Šamšová, Alena Hejralová, Jarka Koukalová a Marta Hrušková, která přijela až z Vrchlabí). Odměnou jim bylo krásné počasí, úžasná atmosféra, dárečky od AVONU a my, co jsme jim přišli fandit - takoví vytrvalci jako Kelišovi a Zlata. Poděkování patří Míše Beránkové a Hance Jírovcové, které vše zorganizovaly.
Celostátní setkání mělo ještě dovětek: za dva dny na to se na Žlutých lázních konala tisková konference Avonu, prezentace Aliance a všech organizací a naše dračice předvedly brilantní jízdu na dračích lodích pro novináře (tentokrát v dešti - o to víc si zaslouží pochvalu).

#aliancezen


  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče