2014 - Dokážeš to - Chce to dobrý úder

Členky 30 pacientských organizací z celé ČR se sjely na víkend do Prahy na 13. ročník akce Dokážeš to taky! aby i v letošním roce symbolickou výzvou – sportovním výkonem ukázaly, že si umí cíleným působením posilovat schopnosti udržet naději, získat sebedůvěru a odvahu k boji s nemocí. V letošním roce „dokázaly“ svojí šikovnost a bojovnost ve sportovní disciplíně – minigolfu. V měsících duben – květen probíhala na 10 místech republiky regionální kola a vítězky těchto kol se sjely na velké finále do Adventure Minigolfu v O2 Aréně.


Třídenní setkání probíhalo ve velmi příjemném duchu a s pestrým programem pro účastnice. V pátek se nejen mimopražské, ale i pražské kolegyně prošly po historické Praze s pečlivě připraveným výkladem paní Nadi Bílé, zástupkyně ředitelky Aliance žen (povoláním průvodkyně) a zakončily večer velmi romantickou projížďkou parníkem po letní Vltavě. Druhý den setkání, v sobotu, které bylo otevřené veřejnosti, proběhlo dopoledne finále členek pacientských organizací a po obědě se už všechny účastnice radovaly a společně si „zachrastily“ na vystoupení skupiny Tam Tam Batucada, poslechli si krásné vystoupení členek Společnosti čínských žen a krátký koncert Yellow Sisters a společně s nimi si poprvé zazpívaly svojí novou hymnu „ Znovu se zrodit“, kterou pro ně složil Petr Rajchert.
V pravé poledne proběhla autogramiáda nové knihy „ Život je boj“ doc. Laury Janáčkové.
(Pozn. Doc. PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc. je docentkou klinické psychologie Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN v Praze. Založila oddělení somatopsychiky ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a je vedoucí Institutu partnerských vztahů. Dlouhodobě se zabývá psychologií v oblasti aplikované medicíny a komunikace, především onkopsychologií, psychosomatikou, problematikou bolesti, lidských vztahů a sexuálního chování).
Po celý den probíhaly různé zajímavé a veselé aktivity. Účastnice, jejich děti, přátelé, rodina, ale i široká veřejnost, si společně užili den při hudbě, tanci, pohybu a rukodělné činnosti. Mohli se poučit i pobavit například ve stánku studentů pražských lékařských fakult – V nemocnici pro medvídky nebo si vyzkoušet první pomoc, zacvičit si Taj -chi s Ivanem Trebichavským, vyrobit si placku dle svého návrhu či něco z nafukovacích balónků. Obzvláště děti si s radostí nechávaly namalovat nějaký motiv na obličej, učily se žonglovat s diabolem…
Celý den opět provázel se svým osobitým šarmem Petr Rajchert.

Fotogalerie ZDE
Fotografie z akce najdete na:
www.facebook.com/media/set/?set=a.317854358378671.1073741845.104497569714352&type=1

Hymna „Je to krásné, znovu se zrodit...“
www.youtube.com/watch?v=qsfNIJflEn4

Děkujeme partnerům akce:
Firmě Cannaderm, Avon Cosmetics, GlaxosmithKline s.r.o.,Amgen s.r.o. as ING pojišťovně.

#aliancezen

Last modified on Monday, 18 August 2014 09:13
More in this category: 2013 - Dokážeš to taky! »

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče