2016 - Dokážeš to taky - Spolu nevyhoříme!

Letošní již 15. ročník Dokážeš to taky s podtitulem "Spolu nevyhoříme!" uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy a pod záštitou starostky MČ Praha 3 V. Hujové. Ve dnech 20. až 22. května 2016 se do Prahy sjely účastnice z pacientských organizací z různých koutů ČR a pozvání přijaly také zástupkyně Europa Donna Slovensko.

 

Protože byl letošní motivační projekt připraven ve spolupráci s hasiči, začínal náš páteční program prohlídkou Muzea police, kde je malá část věnována i hasičům. K pátečnímu programu patřila ještě návštěva kostela Nanebevzetí Panny Marie a svatého Karla Velikého na Karlově, který nás všechny uchvátil.

V sobotu 21. 5. 2016 se uskutečnil v parku u Národního památníku na Vítkově hlavní den projektu Dokážeš to taky, na který měli "naši" hasiči připravené profesionální ukázky ze své činnosti, např. vyprošťování osoby z vraku, záchrana z výšek, ukázky speciálních ochranných obleků. 
Účastnice akce si samozřejmě i zasoutěžily a dokázaly si, že si poradí i s tak netradičními úkoly, jako je např. stříkání na cíl, házení hadice na cíl, hasičská štafeta.

Na stánku Aliance žen nechyběly ani edukátorky z řad pacientských organizací, které předváděly veřejnosti samovyšetření prsu na prsním fantomu a informovaly zájemce o prevenci. Děti se mohly zabavit různými výtvarnými a sportovními aktivitami. Program doplnili dobrovolníci z IFMSA svými projekty Nemocnice pro medvídky a ProŽivot. 
V závěru programu si také zájemkyně zacvičily pod vedením Ivana Trebichavského tai-chi.

Letošní Dokážeš to taky se velmi vydařilo, počasí nám přálo a všichni jsme si užili krásný víkend.

#aliancezen

Last modified on Sunday, 21 August 2016 11:41

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče