Aktuality

ALIANCE ŽEN S RAKOVINOU PRSU, o.p.s. zve pacientky v rámci projektu NEVIDITELNÉ ŽENY a jejich blízké na společné setkání. Chcete si popovídat o své nemoci a problémech, které přináší, o svých pocitech, úzkostech i nadějích? Pak přijďte mezi nás!!!

KDY?  27. dubna 2015 od 13:00 hodin

KDE? Aliance žen s rakovinou prsu ( 6.patro), Vinohradská 176, Praha 3                                                                               
 (zastávka tramvaje a stanice metra – Želivského)

S KÝM? Psycholožka PhDr. Zuzana Peterová, výživová poradkyně se zaměřením na onko-pacientky Eva Malá.

Registrace a podrobnější informace na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , nebo na tel. čísle 777 888 675.

 

Aliance žen s rakovinou prsu uspořádala v pátek 20.3. 2015 další edukační seminář v projektu „Nejde jen o prsa“, jehož hlavním cílem bylo proškolit především nové edukátorky, ale současně také dále prohloubit znalosti edukátorkám již stávajícím.  Jako garant projektu a odborný školitel opět přednášela primářka MUDr. Miroslava Skovajsová, která svým vysoce odborným, ale současně  osobním přístupem  zaujala téměř šedesát přítomných žen z pacientských organizací v celé republice. Velký zájem o tento seminář byl také ze sekce mladých pacientek Bellis Young and Cancer, které se do projektu Nejde jen o prsa také zapojily. Nechyběla ani ukázka samovyšetřování na prsních fantomech, kterou názorně předváděla koordinátorka projektu Jarmila Novotná.

Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví se i v letošním roce aktivně zapojila do celostátní kampaně Adresného zvaní tzv. Roadshow. Jednotlivé pacientské organizace, sdružující se pod Aliancí žen, v různých městech v celé ČR poskytují návštěvníkům informace o důležitosti prevence jako cesty k možnému úplnému vyléčení onemocnění a nabízejí edukaci o správném samovyšetření prsu na prsním fantomu.

Naše kolegyně z pacientské organizace Onko Amazonky v Ostravě se zúčastnily oslav svátku žen ve Vítkovických slévárnách, se kterými Aliance žen s rakovinou prsu navázala spolupráci. Pro ženy pracující v tomto podniku připravily edukátorky z Onko Amazonek  přednášku  o prevenci rakoviny prsu a důležitosti samovyšetřování, které přítomným ženám předvedly na prsních fantomech. Přednáška měla u účastnic velký úspěch a v následné besedě měly hodně dotazů. Dotazy zazněly i od žen, které s touto nemocí měly již zkušenosti od rodiny nebo známých.

 

Aliance žen s rakovinou prsu se zúčastnila oslavy svátku žen, které uspořádala Česká ženská lobby  7. 3. 2015.  Sobotní setkání se konalo v Divadle na prádle, kde byl přichystán zajímavý program, k němuž  přínosnou a velmi sledovanou přednáškou o důležitosti prevence rakoviny prsu s ukázkami nácviku samovyšetření  na prsních fantomech přispěly také naše kolegyně Jarka Petrová a Marta Křečková z pacientské organizace ŽAP.

Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s MOÚ uspořádala dne 6. 3. 2015 seminář s názvem „Den Aliance žen v Masarykově onkologickém ústavu“ s hlavním tématem „Komunikace“. Semináře se zúčastnilo 70 našich kolegyň z pacientských organizací z celé republiky. Děkujeme panu řediteli MOÚ prof. MUDr. Žaloudíkovi, CSc. a panu prof. MUDr. Vyzulovi, CSc., vedoucímu Komplexního onkologického centra, za poskytnutí prostor MOÚ, za skvělé přednášky a vřelé přijetí.

Ve dnech 6. - 9. března 2015 pořádá Česká ženská lobby netradiční oslavu Mezinárodnígho dne žen. Cílem akce je upozornit na různé aspekty postavení žen v české společnosti. Ekonomické dopady mateřství, zastoupení žen v rozhodovacích pozicích, násilí na ženách, ženy bez domova, to jsou jen některá témata, kterým se akce bude věnovat. Návštěvnice si budou moci odpočinout při četbě z mobilní knihovny Gender Studies nebo třeba vlastnoručně vyrobit knihu. Nebudou chybět ani členky pacientských organizací Aliance, které naučí účastnice techniky samovyšetření prsu.

V sobotu 7.2. 2015 Aliance žen s rakovinou prsu zajistila v Tyršově domě pro cvičitelky ČOS přednášku na téma prevence rakoviny prsu s praktickou ukázkou samovyšetření na prsních fantomech. Přednáška se setkala s velkým úspěchem, cvičitelky se zapojily aktivně do nácviku samovyšetření na prsních fantomech. Také naše edukátorky z řad pacientské organizace Alen ocenily vysokou účast a velký zájem o celý průběh přednášky, kdy se sobotní odpoledne stalo velmi příjemným a užitečným pro více než 40 žen. Opět byla potvrzena důležitost a významnost takové osvěty.

Další pacientské organizace jako např. Benkon Benešov a Alen Praha se 5.2. 2015 zúčastnily druhého semináře SÚKL v Praze, kde je MUDr. Alice Němcová z oddělení klinického hodnocení léčiv seznámila s činností tohoto oddělení a s výhledy spolupráce s pacientskými organizacemi.

První únorový den, krásná slunečná neděle, průměrná denní teplota 2 stupně a teplota vody 3,2 stupně - za těchto podmínek vystartovali závodníci Kryathlonu na trať, kde je mimo 250 m plavání ve Vltavě a 2,5 km běhu čekal na závěr ještě 3 km běh na běžkách.

Náš reprezentant Matěj Červený si za  našeho velkého fandění vyběhal a vyplaval krásné třetí místo. Druhou naší favoritkou byla velká závodnice na trati i v životě Jitka Martínková. Oba „naši“ závodníci nám všem předvedli, že to jde, i když před tím museli překonat ty nejtěžší překážky. Přejeme jim samá taková vítězství.
Více fotografií najdete v naší fotogalerii

 

V neděli se Matěj Červený oblékne do růžové, aby reprezentoval naší Alianci na světové premiéře Kryathlonu. Matěj je již 8 let členem nejstaršího a největšího otužileckého klubu v České republice - 1.plaveckého klubu otužilců Praha. Vedle toho ale i běhá na běžkách, věnuje se cyklistice, horolezectví. Jeho nejextrémnějším zážitkem je 20 minut strávených ve vodě o teplotě 1°C. Před rokem mu byla diagnostikována rakovina varlete. Matěj se nedal. Již měsíc po operaci se vrátil ke svému oblíbenému živlu - studené vodě. Přijďte i vy v neděli 1. února 2015 Matěje ale i ostatní otužilé sportovce podpořit do Chuchle. Více informací najdete na www.kryathlon.com.
Aliance žen s rakovinou prsu se stala partnerem historicky prvního závodu s názvem Kryathlon. Světová premiéra se uskuteční v Praze, ve Velké Chuchli dne 1. února 2015.

Kryathlon je prostě “opravdový zimní triatlon” kombinující zimní plavání, běh a běh na lyžích. Poslední dvě disciplíny jsou dobře známé, zato první (zimní plavání) je relativně neznámá. Zimní plavání se definuje jako plavání v běžných plavkách a plavecké čepičce pod širým nebem ve vodě o teplotě nižší než 4°C. Slovo κρύο (cryo) je řeckého původu a znamená "ledově studený". Toto slovo po zjednodušení na “kry” dalo základ názvu “Kryathlon”. Kryathlon slibuje stát se vzrušující sportovní událostí, neboť účastníci budou muset zvládnout plavání v ledové řece na trati 250 m, následované během na vzdálenost 2,5 km a během na lyžích o délce 5 km na připravené trati.

I Aliance žen s rakovinou prsu bude mít své želízko v ohni, když symbolický růžový dres za nás oblékne zkušený otužilec a mnohostranný sportovec Matěj Červený. Přijďte jej i Vy podpořit! Více informací najdete na www.kryathlon.com.

V příštích měsících dojde k výrazným změnám v oblasti klinických hodnocení humánních léčivých přípravků a proto uspořádali zástupci SÚKL seminář pro pacientské organizace, který se uskutečnil dne 21.1.2015 v Praze ve Státním ústavu kontroly léčit.

22. ledna jsme se na pozvání paní doktorky Zuzany Peterové zúčastnily v Židovské obci prezentace její nové knihy Teta v komoře.  Po třech letech, kdy Zuzana Peterová čerpala při psaní ze své psychoterapeutické praxe a věnovala se nemocem duše, se v nové knize vrací k tématu čtenáři velmi oblíbenému a vzniklo tak humorné vyprávění o soužití tří generací očima buldočice Lily.

21. ledna 2015 se zástupkyně Aliance žen s rakovinou prsu, Bellis Young and Cancer a několika našich pacientských organizací zúčastnily pacientské sekce „6. pražského  mezioborového  onkologického kolokvia“.

Naše kolegyně z Bellis Young & Cancer se zúčastnily relaxačně–edukačního pobytu v Krkonoších, odkud se vrátily s nadšením. Zde máte jejich zprávu.

Aliance žen s rakovinou prsu blahopřeje MUDr. Jiřině Koutné z LPR Šumperk, kolegyni z našich spolupracujících pacientských organizací, která se zařadila mezi obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Za svoji celoživotní práci v boji proti rakovině obdržela v závěru minulého roku cenu Křesadlo, kterým Unie nestátních neziskových organizací již čtvrtý rok oceňuje dobrovolníky, kteří „dokážou vykřesat jiskry lidství.  

I v tomto roce dále pokračuje pravidelné cvičení v projektu Protaj-či se ke zdraví,  které probíhá ve spolupráci Aliance žen s rakovinou prsu a České obce sokolské  v areálu Tyršova domu již od 2. října 2014 a to každý čtvrtek od 16.30 hod. 
Na první Tai Chi v tomto roce si přišla zacvičit také 92-letá paní Karolina, která v Tyršově domě sportovala již v roce 1945. „Cvičení jí šlo moc dobře a byl to pro všechny velmi silný zážitek“, řekl o setkání s paní Karolinou Ivan Trebichavský, který je lektorem cvičení Tai Chi. To dokazuje, že cvičit se dá v každém věku. Kdo by se chtěl ke cvičení přidat, může přijít každý čtvrtek v 16.30 přímo do Tyršova domu.

 

Ve dnech 21. - 22. listopadu 2014 se bude v Emauzích konat Výroční konference Aliance žen s rakovinou prsu. Hlavním tématem konference je  „Budoucnost patří aktivním pacientským organizacím“.
Mostecká AMA Společnost onkologických pacientů získala 2. místo v kategorii malých neziskovek v soutěži Neziskovka roku 2014. Stříbrnou příčku obsadila i v Ceně veřejnosti NR 2014. Gratulujeme !

Foto: Marek Csukás

Aliance žen s rakovinou prsu vydává charitativní kalendář pro rok 2015 s názvem Bellissime (Krásné). Na fotografiích Heleny Szmigielové jsou mladé pacientky, které prošly nebo procházejí léčbou spojenou s onemocněním rakoviny prsu a jsou zapojené do projektu Bellis Young & Cancer.

Fotografie jsou zprávou pro všechny, zejména pro čerstvě diagnostikované pacientky, které mohou mít stejný strach z neznáma, jako měly všechny ženy na fotografiích. Poselstvím tohoto kalendáře je ukázat společnosti, že ženy s jakýmkoliv handicapem, ať je to způsoben rakovinou prsu nebo jinou příčinou, jsou v první řadě stále krásné ženy, které se nemusí skrývat nebo stydět.

Kalendář Bellissime chce také rozšířit povědomí veřejnosti o tom, že karcinom prsu se týká i mladších dívek a žen a zdůraznit důležitost prevence.

Kalendář graficky zpracoval Petr Nutil, vytištěn byl v tiskárně Libertas.

Kalendář o velikosti A2 stojí 340 Kč a je možno jej objednat na e-mailu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo zprávou na www.facebook.com/bellissime2015 
na dobírku (poštovné a balné 60 Kč) nebo po předchozí domluvě formou osobního odběru v sídle Aliance žen s rakovinou prsu, Praha 3, Vinohradská 176, 6. patro.

Aliance žen s rakovinou prsu se stala partnerkou nového nezávislého centra pro informace, poradenství a zprostředkování pomoci pacientům a pracujícím ve zdravotnictví. Na Kancelář Ombudsmana pro zdraví se lidé mohou obracet zejména v případech, kdy byla porušena jejich práva pacientů, která jsou dána právním řádem ČR, či potřebují-li se poradit, jaká práva (a povinnosti) vůbec v našem zdravotním systému mají.

Také pacientská organizace INNA  Havířov se v říjnu originálním pojetím připojila ke Dni pro zdravá prsa vyhlášeným každoročně koalicí Europa Donna. Vybraly si jablíčko, protože je symbolem zdraví, symbolizuje ženskou sexuální přitažlivost, plodnost a lásku a rozdaly jich ve městě 200 kilogramů. Cílem jejich aktivity bylo vybídnout širokou veřejnost, především ženy, k preventivnímu vyšetření prsů a tím předešly možnému zákeřnému nádorovému onemocnění.


Naše kolegyně z Českolipské Vesny  zorganizovaly v půlce října velmi zdařilou akci "Prevence nebolí!". Účastnilo se kolem 180 návštěvníků...

Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Klubem MARIE Třinec uspořádala zájezd pro ženy Moravskoslezského kraje na mezinárodní setkání žen s polskými Amazonkami v Czestochowe, kde se každoročně koná svatá pouť polských Amazonek – žen, které onemocněly rakovinou prsu.
Ke společnému setkání na této akci pozvaly, jako již několik let předtím, i kolegyně z polských klubů Amazonek z Beilsko Biala a Polského Těšína. Měly tak možnost strávit spolu krásný den při výletu na hrad Olsztyn a večer pak spolu posedět a popovídat.Setkání vyvrcholilo v sobotu 4. října 2014 mší svatou na Jasné Hoře, kde se sešlo několik tisíc žen, jejich přátel, rodin, ale také lékařů a sester. Přijely ženy vyléčené, ale i ty, které se o nemoci teprve dozvěděly a všechny přijely s nadějí, láskou a optimismem, aby poděkovaly Matce Boží a zároveň poprosily o její přízeň.

Fotografie z podvodního ateliéru Alice Bochňákové, který jsme otevřely v Aquaparku Šutka na sobotním Plaveme prsa jsou k vidění na Rajčeti.
Zveme vás na poslední zastávku podzimní Roadshow proti rakovině. 21. října se zastaví v obchodním centru Forum v Ústí nad Labem. Od 15 hodin na vás bude čekat nabitý odpolední program, v jehož rámci si můžete popovídat s odborníky, naučit se samovyšetření prsu nebo poslat netradiční vzkaz svým blízkým. Více informací najdete na www.bezrakoviny.cz

Rezoluce „Za optimální péči pro nemocné zhoubným nádorem prsu v Evropě“ byla přijata Radou Evropy 3. října 2014 za aktivní podpory Europa Donny – Evropské koalice proti rakovině prsu.

Europa Donna – Evropská koalice proti rakovině prsu (dále jen ED) vystavovala na pozvání Rady Evropy v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku dne 2. října 2014 informační plakáty a letáky, včetně „Stručného průvodce evropskými obecnými zásadami pro zajištění kvality screeningu a diagnózy zhoubných nádorů prsu“ .

Na zasedání Výboru pro zdraví vystoupila 2. října 2014 za Koalici Europa Donna paní Karen Benn, odpovědná za styk s veřejností. Zdůraznila potřebu přiměřené péče pro všechny pacientky se zhoubným nádorem prsu v celé Evropě, připomněla představitelům všech 47 členských zemí Rady Evropy nutnost fungování screeningových programů, specializovaných center pro léčbu zhoubných nádorů prsu a akreditaci všech služeb spojených s nádorovým onemocněním prsu. Jako zástupce 46 členských národních pacientských organizací sdružených v ED, z nichž je v Radě Evropy zastoupených 40 zemí, pozitivně zhodnotila letité úsilí ED o zavedení rovných přístupů k léčbě pro pacientky všech zemí, ale připomněla, že situace stále ještě není všude optimální.

Paní Stella Kyriakides, bývalá prezidentka ED a poslankyně Kypru, člena Rady Evropy, předložila návrh rezoluce. V doprovodném projevu zdůraznila její význam a doporučila její přijetí.

Ještě téhož dne, 3.října 2014, shromáždění Rady Evropy rezoluci jednomyslně přijalo.

Marta Kostrová

Již za dva dny, tedy 11. října 2014, se uskuteční 4. ročník celostátní akce PLAVEME PRSA 2014. Letos se do akce zapojí 19 pacientských organizací v 15 městech. Smyslem této akce, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní. V každém městě je pro návštěvníky připraven zajímavý program. Členky pořádajících pacientských organizací budou ve všech městech také ukazovat zájemcům techniku samovyšetření prsu a poskytnou i další cenné rady. V příloze najdete seznam pořádajících pacientských organizací a měst.
8. října 2014 uvádí společnost Lindex novou kolekci, kterou pro ni vytvořil ikonický módní návrhář Jean Paul Gaultier. 10% z prodeje této kolekce věnuje společnost Lindex projektu Bellis Young and Cancer Aliance žen s rakovinou prsu. Součástí kolekce je i růžový náramek, celý zisk z prodeje tohoto náramku bude také určen projektu Bellis Young and Cancer.
V pátek 26. září 2014 oslavila  Aliance žen s rakovinou prsu a její pacientské organizace spolu s ING Životní pojišťovnou – For You první výročí spolupráce na projektu „Nejde jen o prsa“ . Cílem tohoto projektu je poučit studentky a studenty středních škol o nutnosti prevence rakoviny prsu a pohlavních orgánů. Patronkou projektu For  You je Lucie Bílá, která také přišla podpořit naši iniciativu a studentům na Gymnáziu Nad Alejí na Praze 6, kde se celá akce konala, vysvětlila  proč se  stala tváří projektu a osobně zdůraznila důležitost samovyšetření.  Po jejím vystoupení došlo na odbornou přednášku MUDr. Miroslavy Skovajsové, odborného garanta projektu, o důležitosti prevenci rakoviny prsu z hlediska screeningu a pak i na techniku výuky samovyšetření prsu na prsních fantomech, kterou edukovaly mladé pacientky z Bellis Young And Cancer ( sekce mladých pacientek pod Aliancí žen s rakovinou prsu) a pacientky z pacientské organizace ALEN Praha. Na závěr nechyběl ani narozeninový dort a podpisová akce s Lucií Bílou
Zveme vás na poslední dvě zastávky podzimní Roadshow proti rakovině, do kterého se aktivně zapojují pacientské organizace Aliance žen s rakovinou prsu.Jako první se zastavíme 16. října 2014 v Obchodním centru Forum v Liberci ( ve spolupráci s naší PO  -  ARCUS SOP Liberec) a  21. října 2014 v Obchodním centru Forum, tentokrát však v Ústí nad Labem (ve spolupráci s PO Ústecký ARCUS). Vždy od 15 hodin na vás bude čekat nabitý odpolední program, v jehož rámci si můžete popovídat s odborníky, naučit se samovyšetření prsu nebo poslat netradiční vzkaz svým blízkým. Více informací najdete na www.bezrakoviny.cz 

Pacientky z Bellis Young and Cancer se zúčastnily pražského zastavení roadshow.

Ve čtvrtek 24. 9. 2014 uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu v rámci nového, již druhého, ročníku další ze vzdělávacích seminářů pro edukátorky v úspěšném projektu Nejde jen o prsa. Tento projekt, zaměřený na osvětu mladých lidí na středních školách v rámci prevence proti rakovině prsu, vznikl za podpory ING Životní pojišťovny (For You) a jeho patronkou je Lucie Bílá. 

Semináře se zúčastnilo 38 žen z 19 pacientských organizací, které jsou již do projektu zapojeny a také nově příchozí pacientské organizace a to Úsměv pro zdraví (Lovosice), Arcus Ústí nad Labem a také kolegyně z Bellis Young and Cancer , sekce mladých pacientek pod Aliancí žen, které se k projektu připojily.  

Na semináři vystoupila se svojí odbornou prezentací a zodpovídala také na řadu dotazů MUDr. Miroslava Skovajsová, odborný garant projektu, a podala tak účastnicím semináře další nové informace v oblasti prevence. V druhé části semináře přišlo i na výuku na prsních fantomech tak, aby všechny ženy, které působí jako edukátorky , učily metodu samovyšetřování odborně správně.

Zveme Vás na 4. ročník celostátní akce PLAVEME PRSA 2014. Letos se do akce zapojí 19 pacientských organizací v 15 městech. Smyslem této akce, která se letos uskuteční v sobotu 11. října 2014, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní. V každém městě je pro návštěvníky připraven zajímavý program. Členky pořádajících pacientských organizací budou ve všech městech také ukazovat zájemcům techniku samovyšetření prsu a poskytnou i další cenné rady. V příloze najdete seznam pořádajících pacientských organizací a měst.

I letos si 15. října připomeneme Den pro zdravá prsa. Pohyb, zdravá strava a udržování si normální váhy..to jsou základní kameny pro naše zdraví. Evropská kolaice EUROPA DONNA u příležitosti zahájení kampaně představila nové video "Udělejte první krok pro svá zdravá prsa". Podívejte se na něj v odkazu.

Zveme vás na podzimní etapu Roadshow proti rakovině Ministerstva zdravotnictví. 15 září ve Znojmě na Horním náměstí a 25. září v Kladně v parku u Kauflandu vás bude vždy od 15:00 čekat zajímavý program. Můžete si popovídat s odborníky, u členek pacientských organizací sdružených v Alianci žen s rakovinou prsu se naučit samovyšetření prsu , nebo poslat netradiční vzkaz svým blízkým. Roadshow spolupracuje s putovní výstavou Ligy proti rakovině. Více informací najdete na www.bezrakoviny.cz
Ve spolupráci s Českou obcí sokolskou Vás zveme na pravidelná cvičení Protaj-či se ke zdraví. Začínáme 2. října 2014.

Lindex ve spolupráci s ikonickým designérem Jeanem Paulem Gaultierem připravují podzimní kolekci, která představí designérovy typické prvky a potisky. Nyní se na veřejnosti poprvé objevují první tři snímky kampaně, na nichž figuruje Gaultierova ikonická modelka Karen Elson.

Letošní setkání žen z Moravskoslezského kraje se uskutečnilo 6. srpna v Třinci. Pozvání přijalo 7 klubů ze severní Moravy a 3 kluby z Polska, celkem 72 žen. Setkali se zde zástupkyně z Krnova, Ostravy, Frýdku Místku, Havířova, Karviné, Bohumína a Třince. Z Polska přijely Amazonky z Bialsko Biala, z Polského Těšína a Wadislawic.

Druhou červnovou sobotu prošel ulicemi Pochod těch, kteří se neskrývají před hrozbou rakoviny prsu a hrdě proti ní vyráží do boje. AVON Pochod proti rakovině prsu zaplavil pražské ulice už počtrnácté a přinesl s sebou vlnu solidarity a naděje. Akce se zúčastnilo rekordních 19 980 pochodujících a Triček proti rakovině prsu, které slouží zároveň jako vstupenka, bylo prodáno 38 400. 

Nemocnice Blansko se již potřetí aktivně zapojila do boje proti rakovině prsu. V souvislosti s celosvětovým Avon Pochodem, který se uskuteční v sobotu 14. června v Praze, uspořádala 3. června v Blansku na náměstí Republiky 13.00 – 16.00 hod „růžovou akci“ s názvem Boj za zdravá prsa. Akce si dala za cíl zviditelnit problematiku onemocnění rakoviny prsu a vyzdvihnout velký význam mamografického vyšetření v boji s touto zákeřnou chorobou. I v tomto případě totiž platí, že nejúčinnější a přitom nejsnazší metodou je prevence. Na „růžovém“ náměstí Republiky mohly příchozí ženy využít možnosti nechat si odborně poradit od lékařů radiodiagnostického oddělení blanenské nemocnice k problematice rakoviny prsu. Ženy si také rezervovaly poukázku na mamograf či ultrazvukové vyšetření zdarma.

Kolekce Jean Paul Gaultier for Lindex se skládá z dámského oblečení, oblečení pro děti, doplňků a spodního prádla. Na trhu se objeví ve vybraných prodejnách a na webu lindex.com, a to 8. října 2014. 

Letos jsme se opět účastnily Veletrhu neziskových organizací NGO Market, který pořádala Nadace Forum 2000.
Onkologické organizace na severní Moravě velmi úzce už několik let spolupracují.
V dubnu se konaly tradiční Brněnské onkologické dny pro lékaře, zdravotnické pracovníky i pacienské organizace.

Naši partneři

Nepřehlédněte

Bellis

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče