Aktuality

Již tuto sobotu - 10.10. všechny zveme na pátý ročník naší akce  Plaveme prsa. Přijďte si s námi zaplavat a udělat tak něco pro své zdraví a svá zdravá prsa. Je připravený zajímavý doprovodný program pro celou rodinu, vstupné na akci a do bazénu ZDARMA

Celostátní akce "Plaveme prsa" se zúčastní i další pacientské organizace na těchto místech:
 Organizace Bazén      Datum
 Aliance žen s rakovinou prsu, ŽAP, ALEN Aquacentrum Šutka   10.10.
 MammaHelp Praha Aqvacentrum Lagoon Letňany 10.10.          
 Benkon Benešov Plavecký bazén Benešov  8. 10.
 MammaHelp Č.Budějovice+ARCUS Č.Bud. Plavecký stadion Č.Buděj. 10.10.
 MammaHelp Přerov a MH Olomouc Plavecký bazén Přerov 10.10.
 ISIS Opava Městské lázně Opava 10.10.
 Kapka 97 Chomutov Aquasvět Chomutov 10.10.
 Onko Amazonky Ostrava Lázně Karlova Studánka   9.10.
 MammaHelp Plzeň Bazén Na Slovanech   10.10.
 AMA SOP Most Aguadrom Most   10.10.
 Klub Diana Brno Plav.areál Kraví Hora Brno 10.10.
 Onko Niké Krnov Městské lázně Krnov 10.10.
 PROFIT12 Bohumín Aquacentrum Bohumín 10.10.
 ARCUS SOP Liberec Bazén Liberec   10.10.
 INNA Havířov Jablíčkový den    8. 10.
 Onko Duha Vsetín Den pro růžovou stužku 15.10.
 Celkem 20 organizací na 16 místech        

Tak se jmenuje projekt, kterého se v rámci Prorodea Tour 2015  pořádaného  občanským sdružením Rodeo Czech Association se sídlem v Dnešicích na ranči Halter Valley, zúčastnily na konci srpna členky ze SPOLKU BESEDA. Projekt vznikl před devíti lety  díky Terry Wheatlyové, ženy úzce spjaté s vedením americké organizace PRCA, která prodělala rakovinou prsu.

Již tento čtvrtek v 17. hodin se otevřou mobilní prsní moduly na Václavském náměstí. V 18. hodin pak celá akce odstaruje za přítomnosti primátorky hl.města Prahy Adriany Krnáčové a za doprovodu skupiny LOLA. Přijďte se i vy podívat!

17. září 2015 proběhlo na pozvání Onko Niké Krnov celokrajské setkání členek pacientských organizací žen s rakovinou prsu. Tomuto setkání moravskoslezských žen v Krnově, na které byla pozvána i Aliance žen s rakovinou prsu, nahrávalo nádherné letní počasí a výborně zorganizovaný celodenní program.

 

První zářijovou sobotu zaplavila prostranství u Rondlu růžová barva. Už od rána se rozběhl zajímavý program, ale věřím, že většinu lidí přivedla myšlenka podpořit boj proti rakovině prsu a v pochodu vyjádřit podporu všem, které tato nemoc potkala. Při takové akci jsme nemohly chybět.

Aliance žen s rakovinou prsu pořádá na několika místech Prahy v rámci října, Měsíce boje proti rakovině prsu, kampaň Ostře sledovaná prsa. Záštitu nad akcí převzala primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Cílem kampaně zaměřené na všechny generace je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. Kampaň chce zvýšit povědomí o možnostech využití prevence a vést ženy i muže k odpovědnosti za své zdraví.

 Aliance žen bude v rámci kampaně vedle edukace nabízet vytvoření odlitku ňader ženám, které chtějí vyjádřit tomuto projektu podporu a zapojit se tak do boje proti rakovině prsu.

 Akce se bude konat ve dvou designových modulech. V prvém se návštěvníci budou moci naučit techniku samovyšetření prsu od vyškolených lektorek, členek pacientských organizací z celé České republiky. Bude zde probíhat i prodej výrobků členek pacientských organizací (výtěžek půjde na konto dané pacientské organizace), dále růžových předmětů a triček firmy AVON Cosmetics, kde bude výtěžek z prodeje věnován na boj proti rakovině prsu. Veřejnost si také bude moci zakoupit kávu Nespresso, výtěžek z jejího prodeje půjde na konto Aliance žen.

 Interiér buňky vyzdobí fotografie mladých pacientek a pacienta z projektu Aliance žen s názvem Bellis Young & Cancer. Autorkou fotografií je Helena Szmigelová. K dostání bude také pro kampaň navržený „Prsní hrnek", jehož autorem je mladý designér Matyáš Fuchs, který současně navrhl výtvarnou část celého projektu.

 V druhém modulu - „sádrovně" - bude probíhat vytváření odlitků ňader. Odlitek si bude moci žena odnést celý, nebo darovat odlitek jednoho ňadra na Prsní stěnu umístěnou ve foyer Nové scény Národního divadla. Ta bude po dobu konání akce v Praze přístupna veřejnosti.

 Akce se bude konat od 1.- 8. října na Václavské náměstí (prostor Na Můstku), od 9.-15. října na Náměstí Republiky (prostor před Obchodním centrem Palladium), od 16.-22. října na Vítezném náměstí na Praze 6  a od 23.-29. října na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

 Kampaň bude zahájena 1. října odpoledním happeningem na Václavském náměstí, který začne v 18.00 hod. Během odpoledne budou mladé pacientky propagovat aktivity Aliance žen rozdáváním informačních letáků. Odpoledne ozvláštní tzv. živé sochy. Program vyvrcholí tanečním vystoupením mladých pacientek z projektu Bellis Young & Cancer a koncertem skupiny LOLA, která mimo jiných zahraje píseň Nazí a krásní věnovanou boji proti rakovině prsu. Autorem písně je Aleš Petržela. Píseň se skupinou LOLA nazpívala zpěvačka Petra Janů. K písni vznikl i klip, jehož režisérem a scénáristou je Allan Schubert.

 Říjnová Ostře sledovaná prsa jsou pokračováním kampaně, kterou se Aliance žen prezentovala na letošním 50. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, jehož neziskovým partnerem se stala.

 Partnery kampaně jsou společnost Hlavní město Praha, AVON Cosmetics, Nadace ČEZ, KOMA Modular s.r.o., Nespresso, Czech P.R., Thun 1794 a.s a skupina LOLA.

 

Další otvírací edukativní a informační seminář pro edukátorky z řad pacientských organizací  v projektu Nejde jen o prsa pro školní rok 2015/16 se uskutečnil 3. září 2015. Semináře se také zúčastnili zástupci NN Životní pojišťovny, aby v úvodu  podali zprávu o dosavadních výsledcích projektu For You, chystané soutěži pražských škol a o další spolupráci s Aliancí žen s rakovinou prsu.

Přednášející MUDr. Miroslava Skovajsová, PhD. proškolila v samovyšetření prsu především nově zapojující se edukátorky a její jako vždy vynikající přednáška nás všechny přítomné plně zaujala a obohatila o další poznatky. Přednášku si tentokrát se zaujetím vyslechli také dva muži - náš kamarád Ivan, který je lektorem cvičení tai-chi i pro ženy po rakovině prsu a maličký Matoušek, který většinu semináře sice prospal, ale svojí přítomností nám připomínal, že naším hlavním cílem je právě zdravá žena a její dítě.

 

Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Českou obcí sokolskou pořádá pravidelné cvičení Tai-Chi v rámci společného projektu „Protaj-či se ke zdraví“. Cvičení je zaměřené na zdravotní účinky Tai-Chi, zejména celkové zklidnění, uvolnění, protažení i posílení organismu a zlepšení imunity po nemoci i následné léčbě. Velký důraz se klade na speciální jemná cvičení na podporu přirozeného proudění lymfy v těle.           Náročnost cvičení je přizpůsobená možnostem cvičenek.


Cvičení probíhá každý čtvrtek 16:15 – 17:45 v tělocvičně T3, Tyršův dům, Újezd 452/42, Praha 1 – Malá Strana. 

Začátek cvičení je 3. září 2015.
     

Cvičení je zdarma pro pacientky po léčbě rakoviny prsu a členky ČOS
.     
               
Pro účast na cvičení se prosím zaregistrujte na emailu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ČAS PRO BOJ ZA ROVNÝ PŘÍSTUP

je tématem letošní konference, která přiblíží nejdůležitější služby v péči o prsa, které by měly být dostupné všem ženám, a poskytne přiměřenou strategii, jak dosáhnout jejich implementace ve všech evropských zemích. Nastala doba činů, protože rok 2016 je  konečným termínem pro implementaci specializovaných center pro léčbu zhoubných nádorů prsu podle Rezoluce Evropského parlamentu o rakovině prsu.

Pacientky s metastatickým zhoubným nádorem prsu, jejich rodiny či veřejnost mají nyní možnost číst či sdílet zajímavé aktuální články na novém facebookovém profilu Neviditelné ženy.

             Brusel – 22.července 2015 přijal Evropský parlament písemnou deklaraci „O boji proti rakovině prsu v Evropské unii” (0017/2015). Deklarace žádá v rámci celé Evropy zavedení jednotných opatření v boji proti této nemoci, která je nejčastější příčinou úmrtnosti žen ve věku 35-59 let. Většina členů Evropského parlamentu podepsala tuto deklaraci, jejímž spoluautorem je EUROPA DONNA – Evropská koalice proti rakovině prsu.

            “Přijetí této písemné deklarace je významným krokem na evropské úrovni, který nyní musí být uveden na národních úrovních. Evropský parlament uznal potřebu vysoko kvalitní péče o prsa prostřednictvím Rezolucí o rakovině prsu z roku 2003 a2006 a prostřednictvím Stručného průvodce evropskými zásadami pro zajištění kvality screeningu a diagnózy zhoubného nádoru prsu, vydaného Evropskou komisi. Tato deklarace má připomenout členům Evropského parlamentu a informovat nové poslance, že zásady vyžadují rovnou implementaci ve všech zemích EU,” řekla Roswitha Britz (Španělsko), prezidentka koalice EUROPA DONNA.

            Deklarace spolu se jmény signatářů bude předložena Radě Evropy a Evropské komisi a její schválení bude oznámeno v září na zasedání Parlamentu.

            Deklarace je iniciativou poslanců EP -  Nessa Childers (Irsko), Simona Bonafè (Itálie), Anna Záborská (Slovensko), Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (Polsko), Françoise Grossetête (Francie), Marisa Matias (Portugalsko), Emma McClarkin (UK), Biljana Borzan (Chorvatsko), Alojz Peterle (Slovinsko) a  Miriam Dalli (Malta).

            Každoročně je zhoubný nádor prsu diagnostikován u 361 608 žen v EU a 91 585 žen na nemoc umírá. 1 z 8 žen v EU-28 onemocní do věku 85 let. Včasná diagnóza na základě celonárodních mamografických screeningových programů spolu s péčí a léčbou v specializovaných prsních centrech snižuje počet smrtelných případů a zlepšuje kvalitu života. Deklarace proto žádá členské země:

  • Na národní úrovni implementovat screening prsů podle zásad EU
  • Vytvořit do konce roku 2016 multidisciplinární specializovaná centra podle zásad EU
  • Zajistit pacientům s metastatickým nádorem prsu kompletní léčbu a psychosociální služby v specializovaných prsních centrech podle zásad EU
  • Projektu Iniciativy Evropské komise o rakovině prsu (ECIBC) dodat akreditační protokol na služby spojené s léčbou zhoubných onemocnění prsu do r. 2016; tento protokol musí zajistit, že programy mamografického screeningu a specializovaná prsní centra splní požadavky současných zásad EU i aktualizované verze Evropských zásad, jejichž garanci převzala v roce 2015 ECIBC

                 Z 21 zástupců ČR v Evropském parlamentě Deklaraci podepsalo 9 poslanců (Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Pavel Poc, Miroslav Poche, Stanislav Polčák, Michaela Šojdrová, Pavel Telička, Evžen Tošenovský, Tomáš Zdechovský).

 

Charitativní dražba pyžama Mela Gibsona  skončila v pátek 11. července v 19.00 hodin. Ještě v posledních minutách zájemci o pyžamo, které měl na sobě Mel Gibson ve spotu pro 50. MFF Karlovy Vary, přihazovali na portále Aukro.cz tisíce korun. Konečná částka se vyšplhala na neuvěřitelných 60 500 Kč. Výtěžek aukce půjde na projekt Ostře sledovaná prsa. Všem účastníkům dražby děkujeme.

Již jen dva dny zbývá zájemcům o pyžamo Mela Gibsona na jeho vydražení. Informace o charitativní dražbě ve prospěch Aliance žen se objevila ve většině médií, hlavní roli si zahrál i ve zpravodajství České televize.

Dnes ráno byla nejvyšší nabídka 15.300 Kč.

Pyžamo s karlovarským kamzíkem lze dražit až do pátku 10. 7. 2015 19 hodin na Aukro.cz
Dnes je náš den! Den pro neziskového partnera 50. ročníku MFF Karlovy Vary.

Jste srdečně zváni na :

15,00 Nespresso Boutique - VIP osobnosti vaří kávu a my s nimi
předání šeku
16.00 Předání mediálního balíčku - Prsní dóm
17,00 Tam Tam Batucada spouští bubnovou palbu u Prsního dómu
17,15 Odchod Pochodu pro radost a život od Prsního dómu
(trasa po kolonádě až k Finlandia Bar Less Ordinary)
18,30 Koncert Dana Bárty - Finlandia Bar Less Ordinary
slosování tomboly o welness pobyty

Můžete si u nás v Prsním dómu nebo u pacientek v růžovém triku za dobrovolný příspěvek vyzvednout růžovou mašličku za dobrovolné vstupné. Mašlička je slosovatelná, v rámci podvečerního koncertu vylosujeme 3 výherce wellness pobytu v hotelu Mas v Sezimově Ústí.

Aliance žen s rakovinou prsu, neziskový partner 50. Mezinárodního filmového festivalu, získala darem od organizátorů festivalu pyžamo, ve kterém americký herec Mel Gibson natáčel novou znělku pro letošní jubilejní festival. Aliance žen se rozhodla tento unikát vydražit. Výtěžek z aukce půjde na projekty Aliance žen s rakovinou prsu.

Dražba bude probíhat na obchodním portálu Aukro.cz. Po otevření stránky stačí sjet na banner s fotografií Mela Gibsona v stylovém pyžamu, kliknout a přihodit nabídku. Aukce končí v pátek 10. 7. v 19.00 hodin.

Průběžně Vás budeme informovat o průběhu aukce.

Vám všem, kteří budete o Melovo pyžamo bojovat, dopředu moc děkujeme !

Z důvodu rekonstrukce budovy Vinohradské polikliniky nebudeme k dispozici v kanceláři na adrese Vinohradská 176, Praha 3 až do odvolání (předpokládáme do konce srpna 2015) a současně ani na pevné telefonní lince.
Po celou dobu rekonstrukce budeme k zastižení na jednotlivých telefonních číslech uvedených v kontaktech.

6. června 2015 se Aliance žen s rakovinou prsu zúčastnila již 15. AVON Pochodu. Staroměstské náměstí i Rohanský ostrov zaplavila růžová barva v podobě balónků a triček, které obléklo přes dvacet tisíc žen. Mezi nimi i naše členky z pacientských organizací, které se sjely do Prahy, aby se také účastnily pochodu proti rakovině prsu. Balónkové víly - mladé pacientky z projektu Aliance žen s názvem Bellis Young & Cancer, které nesly na šerpě nápis „Život je boj“, rozdávaly růžové balónky a do kasiček dostávaly dobrovolné příspěvky od účastníků. Členky pacientských organizací Alen, ŽAP a MammaHelp učily na Rohanském ostrově zájemkyně z řad účastnic pochodu samovyšetření prsu a podávaly jim i další infomace o prevenci tohoto závažného onemocnění, zájem byl velký zájem a během akce se rozdalo několik stovek letáčků o samovyšetření. 

Ve čtvrtek 21.5.2015 proběhla v Tyršově domě v rámci akce SOKOLGYM 2015 rozšířená cvičební lekce, která navazovala na pravidelné cvičení „Protaj-či se ke zdraví“, které probíhalo ve spolupráci Aliance žen s rakovinou prsu a České obce sokolské pravidelně každý čtvrtek  pod vedením zkušeného lektora Ivana Trebichavského.  Následně po této cvičební lekci, které se zúčastnily převážně pravidelně cvičící ženy, následovala ještě přednáška o zdravé výživě paní Ludmily  Němejcové.

Fotogalerie

Letošní již 14. ročník „Dokážeš to taky“ s podtitulem Silou lví, vzletem sokolím uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Českou obcí sokolskou ve dnech 22. až 24. května 2015. Do Prahy se v pátek sjely účastnice z pacientských organizací, abychom se všechny společně přidaly k oslavám ČOS a v rámci programu SokolGym 2015 se pro sobotní den staly „Sokolkami“. Nacvičily jsme tzv. „krokovku“ – sestavu, kterou ČOS vytvořilo pro tuto příležitost a tu jsme večer zacvičily s ostatními účastníky na slavnostním galavečeru a tím dokázaly nejen sobě, ale i všem divákům, že sport nám rozhodně není cizí a to i přes to, že na nácvik nebylo mnoho času a k secvičení všech žen zbylo jen pár chvil v sobotu odpoledne. Současně probíhaly různé sportovní workshopy v tělocvičnách Tyršova domu, kterých jsme se měly možnost účastnit.  Během celého našeho letošního víkendového setkání se nezapomnělo ani na kulturní prožitky. V pátek jsme si prohlédly Tyršův dům s velmi zajímavým výkladem a podvečer jsme prožily při úžasném koncertu amerického sboru v kostele sv. Salvátora. V sobotu dopoledne proběhla poučná a vtipná prohlídka Malé Strany, Kampy a blízkého okolí spojená s nácvikem chůze s holemi, která se také všem moc líbila.

Jako každý rok jsme si i tentokrát dokázaly, že „to dokážeme“.

Fotogalerie

AUTOR: Susan Knox, výkonná ředitelka organizace EUROPA DONNA

EUROPA DONNA (dále jen ED)  – Evropská koalice pro boj proti rakovině prsu se zasazuje za práva všech žen na léčbu v specializovaných centrech pro diagnostiku a léčbu zhoubných nádorů prsu již od roku 2003.

Rezolucemi evropského parlamentu  z roku 2003 a 2006 a Písemnou deklarací proti zhoubnému nádoru prsu v EU z roku 2010 apelovala ED na členské státy, aby zajistily všem ženám EU léčbu v centrech, které odpovídají „Evropským zásadám  pro zajištění kvality screeningu a diagnózy zhoubných nádorů prsu“ do roku 2016.

Kalendář Bellissime vyhrál v 15. ročníku soutěže Kalendář roku, kterou organizují časopis Typografia a agentura M.I.P. Group a.s. dvě nejcenější ocenění, a to 1. místo v kategorii Vyjádření sociální role a Cenu veřejnosti.

Na fotografiích Heleny Szmigielové jsou mladé pacientky, které prošly nebo procházejí léčbou spojenou s onemocněním rakoviny prsu a jsou zapojené do projektu Bellis Young & Cancer.

Fotografie jsou zprávou pro všechny, zejména pro čerstvě diagnostikované pacientky, které mohou mít stejný strach z neznáma, jako měly všechny ženy na fotografiích. Poselstvím tohoto kalendáře je ukázat společnosti, že ženy s jakýmkoliv handicapem, ať je to způsoben rakovinou prsu nebo jinou příčinou, jsou v první řadě stále krásné ženy, které se nemusí skrývat nebo stydět.

Kalendář Bellissime chce také rozšířit povědomí veřejnosti o tom, že karcinom prsu se týká i mladších dívek a žen a zdůraznit důležitost prevence.

Také letos uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu a to dne 29.4.2015 v centru  Breast Unit Prague akci převážně pro maminky s dětmi - Mamming Day. Navzdory předpovědi počasí  sluníčko přálo této malé oslavě Dne matek a maminky, které přišly, měly možnost seznámit se s prostředím vyšetřoven Mamma centra, využít  individuální poradenství s primářkou MUDr. Miroslavou Skovajsovou a naučit se samovyšetřování prsů od členek pražských pacientských organizací.  Pro jejich děti byl připravený rozmanitý program.  Děti si tak zasportovaly, vyráběly si svoje placky, s budoucími lékaři se učily první pomoci v „Nemocnici pro medvídky“  nebo také měly možnost vyzkoušet si různé žonglérské aktivity pod vedením zkušeného žongléra. 

29.4.2015 uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu seminář Psychologické aspekty onkologicky nemocných, kterého se zúčastnily  ženy z pacientských organizací a Bellis Young and Cancer.  Přednášející Doc. PhDr.Dr.phil. Laura Janáčková CSc. si připravila přednášku o psychoterapeutické podpoře při umírání a vysvětlila, jakým způsobem se s tímto závažným okamžikem života  vyrovnat, jak komunikovat s lékaři, dokázat vytěsnit strach nebo agresi, ale také o psychologické podpoře nemocných. Toto téma není možné tabuizovat, protože pokud chceme opravdu žít, musíme se vyrovnat i s myšlenkou na smrt.

Aliance žen s rakovinou prsu se stala neziskovým partnerem 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na festivalu představí projekt Ostře sledovaná prsa

Hosté jubilejního ročníku Mezinárodního filmového festivalu se tak budou moci seznámit s posláním Aliance žen a pacientských organizací, podpořit jejich činnost, ale dozvědět se také, co mohou udělat pro své zdraví. Celý projekt prezentace na karlovarském festivalu nazvala Aliance žen Ostře sledovaná prsa. Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. sdružuje 45 pacientských organizací žen, které procházejí nebo prošly rakovinou prsu z celé České republiky.
Centrem aktivit Aliance žen bude Prsní dóm, jehož výtvarným akcentem bude stěna tvořená sádrovými odlitky prsou. Jejím autorem je Matyáš Fuchs. Interiér dómu budou také zdobit fotografie mladých pacientek z projektu Bellis Young&Cancer, projektu Aliance žen. Autorkou fotografií je Helena Szmigelová. Návštěvníci Prsního dómu se po celou dobu festivalu budou moci kromě jiného naučit techniku samovyšetření prsu od vyškolených lektorek – členek pacientských organizací. Také odborníci z Asociace mamodiagnostiků ČR budou připraveni odpovídat návštěvníků dómu na otázky.

Součástí dómu bude i relaxační část a kavárna. Výtěžek z prodeje kávy a dalšího občerstvení bude věnován na projekty Aliance žen s rakovinou prsu.

V rámci Dne pro neziskovku, který se uskuteční v úterý 7.7. 2015, pozve Aliance žen hosty a partnery festivalu, aby podpořili pacientky, které přijedou z celé České republiky a v Pochodu pro radost a pro život prošli společně lázeňskou kolonádou za podpory bubeníků z Tam Tam Batucady.

Sledujte web i Facebook pro další aktuality.

Aliance žen s rakovinou prsu se již po čtvrté zúčastnila NGO Marketu, veletrhu neziskových organizací pořádaných Nadací Forum 2000. Kromě představení poslání a aktivit Aliance žen jsme mimo jiné nabídly zájemkyním možnost seznámit s technikou samovyšetření prsu.

Na Nové scéně Národního divadla se uskutečnila Charitativní módní přehlídka modelů společnosti C&A, představení pochodových Triček a Balonkových víl a vernisáž krásných fotografií Heleny Szmigielová. Nezapomenutelnou atmosféru vytvořili v hlavní roli mladé pacientky z Bellis Young & Cancer a úžasný Michal Kříž.

10. a 11.4. 2015 se konal jarní veletrh Interbeauty na Výstavišti v Holešovicích, kterého se v rámci víceleté spolupráce Aliance žen s rakovinou prsu s NN pojišťovnou, zúčastnily také členky pražské pacientské organizace ŽAP a  po oba dny učily zájemkyně samovyšetření prsu a vysvětlovaly důležitost prevence samovyšetřování.

 

Ve dnech 8. – 10. dubna 2015 uspořádal Masarykův onkologický ústav v pavilonu E brněnského výstaviště další ročník Brněnských onkologických dnů a Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Aliance žen měla na této akci opět výstavní stánek, kde se prezentovaly i některé naše pacientské organizace. Kolegyně z organizací Alen Praha, Klub Diana Brno, Mamma HELP Brno a Praha poskytovaly účastníkům konference informace o své činnosti a na prsním fantomu předváděly samovyšetření prsu.

Prodej triček na AVON Pochod, jehož jsme partnerem, byl zahájen. Trička lze zakoupit u AVON Lady/Gentlemana nebo na e-shopu http://obchod.zdravaprsa.cz/boj-proti-rakovine-prsu. Tričko se prodávají v dámské variantě s motivem srdce ve velikostech S/M a L/XL, pánské s vtipným obrázkem kravaty ve velikostech M/L a XL/XXL a novinkou je dětské Tričko, které skvěle padne dětem od 3 – 12 let. Všechna Trička mají společný slogan: pro ni, pro něj, pro děti, pro Tebe, pro zdravá prsa. AVON Pochod odstartuje již 6.června 2015 ze Staroměstského náměstí. 

 

 

Dne 1.4.2015 uspořádala Židovská obec v Praze  pro členky pacientských organizací Aliance žen s rakovinou prsu a Bellis Young and Cancer  Den židovské kultury a tradic. Velké poděkování patří paní doktorce Zuzaně Peterové, která pro Alianci žen tuto akci zorganizovala a umožnila nám hlouběji poznat některé aspekty židovského života.

V sobotu 28. 3. 2015 se Aliance žen s rakovinou prsu zúčastnila osvětové akce, kterou každoročně pořádá IFMSA a SZÚ v rámci Světového dne zdraví. V edukačních stanech na Náměstí Republiky a na Ovocném trhu naše kolegyně z pacientských organizací ŽAP a Mamma HELP a mladé pacientky ze sekce Bellis poskytovaly po celý den informace o prevenci a názorně předváděly na prsních fantomech samovyšetření prsu.

ALIANCE ŽEN S RAKOVINOU PRSU, o.p.s. zve pacientky v rámci projektu NEVIDITELNÉ ŽENY a jejich blízké na společné setkání. Chcete si popovídat o své nemoci a problémech, které přináší, o svých pocitech, úzkostech i nadějích? Pak přijďte mezi nás!!!

KDY?  27. dubna 2015 od 13:00 hodin

KDE? Aliance žen s rakovinou prsu ( 6.patro), Vinohradská 176, Praha 3                                                                               
 (zastávka tramvaje a stanice metra – Želivského)

S KÝM? Psycholožka PhDr. Zuzana Peterová, výživová poradkyně se zaměřením na onko-pacientky Eva Malá.

Registrace a podrobnější informace na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , nebo na tel. čísle 777 888 675.

 

Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví se i v letošním roce aktivně zapojila do celostátní kampaně Adresného zvaní tzv. Roadshow. Jednotlivé pacientské organizace, sdružující se pod Aliancí žen, v různých městech v celé ČR poskytují návštěvníkům informace o důležitosti prevence jako cesty k možnému úplnému vyléčení onemocnění a nabízejí edukaci o správném samovyšetření prsu na prsním fantomu.

Naše kolegyně z pacientské organizace Onko Amazonky v Ostravě se zúčastnily oslav svátku žen ve Vítkovických slévárnách, se kterými Aliance žen s rakovinou prsu navázala spolupráci. Pro ženy pracující v tomto podniku připravily edukátorky z Onko Amazonek  přednášku  o prevenci rakoviny prsu a důležitosti samovyšetřování, které přítomným ženám předvedly na prsních fantomech. Přednáška měla u účastnic velký úspěch a v následné besedě měly hodně dotazů. Dotazy zazněly i od žen, které s touto nemocí měly již zkušenosti od rodiny nebo známých.

 

Aliance žen s rakovinou prsu se zúčastnila oslavy svátku žen, které uspořádala Česká ženská lobby  7. 3. 2015.  Sobotní setkání se konalo v Divadle na prádle, kde byl přichystán zajímavý program, k němuž  přínosnou a velmi sledovanou přednáškou o důležitosti prevence rakoviny prsu s ukázkami nácviku samovyšetření  na prsních fantomech přispěly také naše kolegyně Jarka Petrová a Marta Křečková z pacientské organizace ŽAP.

Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s MOÚ uspořádala dne 6. 3. 2015 seminář s názvem „Den Aliance žen v Masarykově onkologickém ústavu“ s hlavním tématem „Komunikace“. Semináře se zúčastnilo 70 našich kolegyň z pacientských organizací z celé republiky. Děkujeme panu řediteli MOÚ prof. MUDr. Žaloudíkovi, CSc. a panu prof. MUDr. Vyzulovi, CSc., vedoucímu Komplexního onkologického centra, za poskytnutí prostor MOÚ, za skvělé přednášky a vřelé přijetí.

Ve dnech 6. - 9. března 2015 pořádá Česká ženská lobby netradiční oslavu Mezinárodnígho dne žen. Cílem akce je upozornit na různé aspekty postavení žen v české společnosti. Ekonomické dopady mateřství, zastoupení žen v rozhodovacích pozicích, násilí na ženách, ženy bez domova, to jsou jen některá témata, kterým se akce bude věnovat. Návštěvnice si budou moci odpočinout při četbě z mobilní knihovny Gender Studies nebo třeba vlastnoručně vyrobit knihu. Nebudou chybět ani členky pacientských organizací Aliance, které naučí účastnice techniky samovyšetření prsu.

V sobotu 7.2. 2015 Aliance žen s rakovinou prsu zajistila v Tyršově domě pro cvičitelky ČOS přednášku na téma prevence rakoviny prsu s praktickou ukázkou samovyšetření na prsních fantomech. Přednáška se setkala s velkým úspěchem, cvičitelky se zapojily aktivně do nácviku samovyšetření na prsních fantomech. Také naše edukátorky z řad pacientské organizace Alen ocenily vysokou účast a velký zájem o celý průběh přednášky, kdy se sobotní odpoledne stalo velmi příjemným a užitečným pro více než 40 žen. Opět byla potvrzena důležitost a významnost takové osvěty.

Další pacientské organizace jako např. Benkon Benešov a Alen Praha se 5.2. 2015 zúčastnily druhého semináře SÚKL v Praze, kde je MUDr. Alice Němcová z oddělení klinického hodnocení léčiv seznámila s činností tohoto oddělení a s výhledy spolupráce s pacientskými organizacemi.

První únorový den, krásná slunečná neděle, průměrná denní teplota 2 stupně a teplota vody 3,2 stupně - za těchto podmínek vystartovali závodníci Kryathlonu na trať, kde je mimo 250 m plavání ve Vltavě a 2,5 km běhu čekal na závěr ještě 3 km běh na běžkách.

Náš reprezentant Matěj Červený si za  našeho velkého fandění vyběhal a vyplaval krásné třetí místo. Druhou naší favoritkou byla velká závodnice na trati i v životě Jitka Martínková. Oba „naši“ závodníci nám všem předvedli, že to jde, i když před tím museli překonat ty nejtěžší překážky. Přejeme jim samá taková vítězství.
Více fotografií najdete v naší fotogalerii

 

V neděli se Matěj Červený oblékne do růžové, aby reprezentoval naší Alianci na světové premiéře Kryathlonu. Matěj je již 8 let členem nejstaršího a největšího otužileckého klubu v České republice - 1.plaveckého klubu otužilců Praha. Vedle toho ale i běhá na běžkách, věnuje se cyklistice, horolezectví. Jeho nejextrémnějším zážitkem je 20 minut strávených ve vodě o teplotě 1°C. Před rokem mu byla diagnostikována rakovina varlete. Matěj se nedal. Již měsíc po operaci se vrátil ke svému oblíbenému živlu - studené vodě. Přijďte i vy v neděli 1. února 2015 Matěje ale i ostatní otužilé sportovce podpořit do Chuchle. Více informací najdete na www.kryathlon.com.
Aliance žen s rakovinou prsu se stala partnerem historicky prvního závodu s názvem Kryathlon. Světová premiéra se uskuteční v Praze, ve Velké Chuchli dne 1. února 2015.

Kryathlon je prostě “opravdový zimní triatlon” kombinující zimní plavání, běh a běh na lyžích. Poslední dvě disciplíny jsou dobře známé, zato první (zimní plavání) je relativně neznámá. Zimní plavání se definuje jako plavání v běžných plavkách a plavecké čepičce pod širým nebem ve vodě o teplotě nižší než 4°C. Slovo κρύο (cryo) je řeckého původu a znamená "ledově studený". Toto slovo po zjednodušení na “kry” dalo základ názvu “Kryathlon”. Kryathlon slibuje stát se vzrušující sportovní událostí, neboť účastníci budou muset zvládnout plavání v ledové řece na trati 250 m, následované během na vzdálenost 2,5 km a během na lyžích o délce 5 km na připravené trati.

I Aliance žen s rakovinou prsu bude mít své želízko v ohni, když symbolický růžový dres za nás oblékne zkušený otužilec a mnohostranný sportovec Matěj Červený. Přijďte jej i Vy podpořit! Více informací najdete na www.kryathlon.com.

V příštích měsících dojde k výrazným změnám v oblasti klinických hodnocení humánních léčivých přípravků a proto uspořádali zástupci SÚKL seminář pro pacientské organizace, který se uskutečnil dne 21.1.2015 v Praze ve Státním ústavu kontroly léčit.

22. ledna jsme se na pozvání paní doktorky Zuzany Peterové zúčastnily v Židovské obci prezentace její nové knihy Teta v komoře.  Po třech letech, kdy Zuzana Peterová čerpala při psaní ze své psychoterapeutické praxe a věnovala se nemocem duše, se v nové knize vrací k tématu čtenáři velmi oblíbenému a vzniklo tak humorné vyprávění o soužití tří generací očima buldočice Lily.

21. ledna 2015 se zástupkyně Aliance žen s rakovinou prsu, Bellis Young and Cancer a několika našich pacientských organizací zúčastnily pacientské sekce „6. pražského  mezioborového  onkologického kolokvia“.

Naše kolegyně z Bellis Young & Cancer se zúčastnily relaxačně–edukačního pobytu v Krkonoších, odkud se vrátily s nadšením. Zde máte jejich zprávu.

Aliance žen s rakovinou prsu blahopřeje MUDr. Jiřině Koutné z LPR Šumperk, kolegyni z našich spolupracujících pacientských organizací, která se zařadila mezi obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Za svoji celoživotní práci v boji proti rakovině obdržela v závěru minulého roku cenu Křesadlo, kterým Unie nestátních neziskových organizací již čtvrtý rok oceňuje dobrovolníky, kteří „dokážou vykřesat jiskry lidství.  

I v tomto roce dále pokračuje pravidelné cvičení v projektu Protaj-či se ke zdraví,  které probíhá ve spolupráci Aliance žen s rakovinou prsu a České obce sokolské  v areálu Tyršova domu již od 2. října 2014 a to každý čtvrtek od 16.30 hod. 
Na první Tai Chi v tomto roce si přišla zacvičit také 92-letá paní Karolina, která v Tyršově domě sportovala již v roce 1945. „Cvičení jí šlo moc dobře a byl to pro všechny velmi silný zážitek“, řekl o setkání s paní Karolinou Ivan Trebichavský, který je lektorem cvičení Tai Chi. To dokazuje, že cvičit se dá v každém věku. Kdo by se chtěl ke cvičení přidat, může přijít každý čtvrtek v 16.30 přímo do Tyršova domu.

 

Ve dnech 21. - 22. listopadu 2014 se bude v Emauzích konat Výroční konference Aliance žen s rakovinou prsu. Hlavním tématem konference je  „Budoucnost patří aktivním pacientským organizacím“.
Mostecká AMA Společnost onkologických pacientů získala 2. místo v kategorii malých neziskovek v soutěži Neziskovka roku 2014. Stříbrnou příčku obsadila i v Ceně veřejnosti NR 2014. Gratulujeme !

Foto: Marek Csukás

Aliance žen s rakovinou prsu vydává charitativní kalendář pro rok 2015 s názvem Bellissime (Krásné). Na fotografiích Heleny Szmigielové jsou mladé pacientky, které prošly nebo procházejí léčbou spojenou s onemocněním rakoviny prsu a jsou zapojené do projektu Bellis Young & Cancer.

Fotografie jsou zprávou pro všechny, zejména pro čerstvě diagnostikované pacientky, které mohou mít stejný strach z neznáma, jako měly všechny ženy na fotografiích. Poselstvím tohoto kalendáře je ukázat společnosti, že ženy s jakýmkoliv handicapem, ať je to způsoben rakovinou prsu nebo jinou příčinou, jsou v první řadě stále krásné ženy, které se nemusí skrývat nebo stydět.

Kalendář Bellissime chce také rozšířit povědomí veřejnosti o tom, že karcinom prsu se týká i mladších dívek a žen a zdůraznit důležitost prevence.

Kalendář graficky zpracoval Petr Nutil, vytištěn byl v tiskárně Libertas.

Kalendář o velikosti A2 stojí 340 Kč a je možno jej objednat na e-mailu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo zprávou na www.facebook.com/bellissime2015 
na dobírku (poštovné a balné 60 Kč) nebo po předchozí domluvě formou osobního odběru v sídle Aliance žen s rakovinou prsu, Praha 3, Vinohradská 176, 6. patro.

Aliance žen s rakovinou prsu se stala partnerkou nového nezávislého centra pro informace, poradenství a zprostředkování pomoci pacientům a pracujícím ve zdravotnictví. Na Kancelář Ombudsmana pro zdraví se lidé mohou obracet zejména v případech, kdy byla porušena jejich práva pacientů, která jsou dána právním řádem ČR, či potřebují-li se poradit, jaká práva (a povinnosti) vůbec v našem zdravotním systému mají.

Také pacientská organizace INNA  Havířov se v říjnu originálním pojetím připojila ke Dni pro zdravá prsa vyhlášeným každoročně koalicí Europa Donna. Vybraly si jablíčko, protože je symbolem zdraví, symbolizuje ženskou sexuální přitažlivost, plodnost a lásku a rozdaly jich ve městě 200 kilogramů. Cílem jejich aktivity bylo vybídnout širokou veřejnost, především ženy, k preventivnímu vyšetření prsů a tím předešly možnému zákeřnému nádorovému onemocnění.


Naše kolegyně z Českolipské Vesny  zorganizovaly v půlce října velmi zdařilou akci "Prevence nebolí!". Účastnilo se kolem 180 návštěvníků...

Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Klubem MARIE Třinec uspořádala zájezd pro ženy Moravskoslezského kraje na mezinárodní setkání žen s polskými Amazonkami v Czestochowe, kde se každoročně koná svatá pouť polských Amazonek – žen, které onemocněly rakovinou prsu.
Ke společnému setkání na této akci pozvaly, jako již několik let předtím, i kolegyně z polských klubů Amazonek z Beilsko Biala a Polského Těšína. Měly tak možnost strávit spolu krásný den při výletu na hrad Olsztyn a večer pak spolu posedět a popovídat.Setkání vyvrcholilo v sobotu 4. října 2014 mší svatou na Jasné Hoře, kde se sešlo několik tisíc žen, jejich přátel, rodin, ale také lékařů a sester. Přijely ženy vyléčené, ale i ty, které se o nemoci teprve dozvěděly a všechny přijely s nadějí, láskou a optimismem, aby poděkovaly Matce Boží a zároveň poprosily o její přízeň.

Fotografie z podvodního ateliéru Alice Bochňákové, který jsme otevřely v Aquaparku Šutka na sobotním Plaveme prsa jsou k vidění na Rajčeti.
Zveme vás na poslední zastávku podzimní Roadshow proti rakovině. 21. října se zastaví v obchodním centru Forum v Ústí nad Labem. Od 15 hodin na vás bude čekat nabitý odpolední program, v jehož rámci si můžete popovídat s odborníky, naučit se samovyšetření prsu nebo poslat netradiční vzkaz svým blízkým. Více informací najdete na www.bezrakoviny.cz

Rezoluce „Za optimální péči pro nemocné zhoubným nádorem prsu v Evropě“ byla přijata Radou Evropy 3. října 2014 za aktivní podpory Europa Donny – Evropské koalice proti rakovině prsu.

Europa Donna – Evropská koalice proti rakovině prsu (dále jen ED) vystavovala na pozvání Rady Evropy v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku dne 2. října 2014 informační plakáty a letáky, včetně „Stručného průvodce evropskými obecnými zásadami pro zajištění kvality screeningu a diagnózy zhoubných nádorů prsu“ .

Na zasedání Výboru pro zdraví vystoupila 2. října 2014 za Koalici Europa Donna paní Karen Benn, odpovědná za styk s veřejností. Zdůraznila potřebu přiměřené péče pro všechny pacientky se zhoubným nádorem prsu v celé Evropě, připomněla představitelům všech 47 členských zemí Rady Evropy nutnost fungování screeningových programů, specializovaných center pro léčbu zhoubných nádorů prsu a akreditaci všech služeb spojených s nádorovým onemocněním prsu. Jako zástupce 46 členských národních pacientských organizací sdružených v ED, z nichž je v Radě Evropy zastoupených 40 zemí, pozitivně zhodnotila letité úsilí ED o zavedení rovných přístupů k léčbě pro pacientky všech zemí, ale připomněla, že situace stále ještě není všude optimální.

Paní Stella Kyriakides, bývalá prezidentka ED a poslankyně Kypru, člena Rady Evropy, předložila návrh rezoluce. V doprovodném projevu zdůraznila její význam a doporučila její přijetí.

Ještě téhož dne, 3.října 2014, shromáždění Rady Evropy rezoluci jednomyslně přijalo.

Marta Kostrová

Již za dva dny, tedy 11. října 2014, se uskuteční 4. ročník celostátní akce PLAVEME PRSA 2014. Letos se do akce zapojí 19 pacientských organizací v 15 městech. Smyslem této akce, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní. V každém městě je pro návštěvníky připraven zajímavý program. Členky pořádajících pacientských organizací budou ve všech městech také ukazovat zájemcům techniku samovyšetření prsu a poskytnou i další cenné rady. V příloze najdete seznam pořádajících pacientských organizací a měst.
8. října 2014 uvádí společnost Lindex novou kolekci, kterou pro ni vytvořil ikonický módní návrhář Jean Paul Gaultier. 10% z prodeje této kolekce věnuje společnost Lindex projektu Bellis Young and Cancer Aliance žen s rakovinou prsu. Součástí kolekce je i růžový náramek, celý zisk z prodeje tohoto náramku bude také určen projektu Bellis Young and Cancer.
V pátek 26. září 2014 oslavila  Aliance žen s rakovinou prsu a její pacientské organizace spolu s ING Životní pojišťovnou – For You první výročí spolupráce na projektu „Nejde jen o prsa“ . Cílem tohoto projektu je poučit studentky a studenty středních škol o nutnosti prevence rakoviny prsu a pohlavních orgánů. Patronkou projektu For  You je Lucie Bílá, která také přišla podpořit naši iniciativu a studentům na Gymnáziu Nad Alejí na Praze 6, kde se celá akce konala, vysvětlila  proč se  stala tváří projektu a osobně zdůraznila důležitost samovyšetření.  Po jejím vystoupení došlo na odbornou přednášku MUDr. Miroslavy Skovajsové, odborného garanta projektu, o důležitosti prevenci rakoviny prsu z hlediska screeningu a pak i na techniku výuky samovyšetření prsu na prsních fantomech, kterou edukovaly mladé pacientky z Bellis Young And Cancer ( sekce mladých pacientek pod Aliancí žen s rakovinou prsu) a pacientky z pacientské organizace ALEN Praha. Na závěr nechyběl ani narozeninový dort a podpisová akce s Lucií Bílou
Zveme vás na poslední dvě zastávky podzimní Roadshow proti rakovině, do kterého se aktivně zapojují pacientské organizace Aliance žen s rakovinou prsu.Jako první se zastavíme 16. října 2014 v Obchodním centru Forum v Liberci ( ve spolupráci s naší PO  -  ARCUS SOP Liberec) a  21. října 2014 v Obchodním centru Forum, tentokrát však v Ústí nad Labem (ve spolupráci s PO Ústecký ARCUS). Vždy od 15 hodin na vás bude čekat nabitý odpolední program, v jehož rámci si můžete popovídat s odborníky, naučit se samovyšetření prsu nebo poslat netradiční vzkaz svým blízkým. Více informací najdete na www.bezrakoviny.cz 

Pacientky z Bellis Young and Cancer se zúčastnily pražského zastavení roadshow.

Ve čtvrtek 24. 9. 2014 uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu v rámci nového, již druhého, ročníku další ze vzdělávacích seminářů pro edukátorky v úspěšném projektu Nejde jen o prsa. Tento projekt, zaměřený na osvětu mladých lidí na středních školách v rámci prevence proti rakovině prsu, vznikl za podpory ING Životní pojišťovny (For You) a jeho patronkou je Lucie Bílá. 

Semináře se zúčastnilo 38 žen z 19 pacientských organizací, které jsou již do projektu zapojeny a také nově příchozí pacientské organizace a to Úsměv pro zdraví (Lovosice), Arcus Ústí nad Labem a také kolegyně z Bellis Young and Cancer , sekce mladých pacientek pod Aliancí žen, které se k projektu připojily.  

Na semináři vystoupila se svojí odbornou prezentací a zodpovídala také na řadu dotazů MUDr. Miroslava Skovajsová, odborný garant projektu, a podala tak účastnicím semináře další nové informace v oblasti prevence. V druhé části semináře přišlo i na výuku na prsních fantomech tak, aby všechny ženy, které působí jako edukátorky , učily metodu samovyšetřování odborně správně.

Zveme Vás na 4. ročník celostátní akce PLAVEME PRSA 2014. Letos se do akce zapojí 19 pacientských organizací v 15 městech. Smyslem této akce, která se letos uskuteční v sobotu 11. října 2014, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní. V každém městě je pro návštěvníky připraven zajímavý program. Členky pořádajících pacientských organizací budou ve všech městech také ukazovat zájemcům techniku samovyšetření prsu a poskytnou i další cenné rady. V příloze najdete seznam pořádajících pacientských organizací a měst.

I letos si 15. října připomeneme Den pro zdravá prsa. Pohyb, zdravá strava a udržování si normální váhy..to jsou základní kameny pro naše zdraví. Evropská kolaice EUROPA DONNA u příležitosti zahájení kampaně představila nové video "Udělejte první krok pro svá zdravá prsa". Podívejte se na něj v odkazu.

Zveme vás na podzimní etapu Roadshow proti rakovině Ministerstva zdravotnictví. 15 září ve Znojmě na Horním náměstí a 25. září v Kladně v parku u Kauflandu vás bude vždy od 15:00 čekat zajímavý program. Můžete si popovídat s odborníky, u členek pacientských organizací sdružených v Alianci žen s rakovinou prsu se naučit samovyšetření prsu , nebo poslat netradiční vzkaz svým blízkým. Roadshow spolupracuje s putovní výstavou Ligy proti rakovině. Více informací najdete na www.bezrakoviny.cz
Ve spolupráci s Českou obcí sokolskou Vás zveme na pravidelná cvičení Protaj-či se ke zdraví. Začínáme 2. října 2014.

Lindex ve spolupráci s ikonickým designérem Jeanem Paulem Gaultierem připravují podzimní kolekci, která představí designérovy typické prvky a potisky. Nyní se na veřejnosti poprvé objevují první tři snímky kampaně, na nichž figuruje Gaultierova ikonická modelka Karen Elson.

Letošní setkání žen z Moravskoslezského kraje se uskutečnilo 6. srpna v Třinci. Pozvání přijalo 7 klubů ze severní Moravy a 3 kluby z Polska, celkem 72 žen. Setkali se zde zástupkyně z Krnova, Ostravy, Frýdku Místku, Havířova, Karviné, Bohumína a Třince. Z Polska přijely Amazonky z Bialsko Biala, z Polského Těšína a Wadislawic.

Druhou červnovou sobotu prošel ulicemi Pochod těch, kteří se neskrývají před hrozbou rakoviny prsu a hrdě proti ní vyráží do boje. AVON Pochod proti rakovině prsu zaplavil pražské ulice už počtrnácté a přinesl s sebou vlnu solidarity a naděje. Akce se zúčastnilo rekordních 19 980 pochodujících a Triček proti rakovině prsu, které slouží zároveň jako vstupenka, bylo prodáno 38 400. 

Nemocnice Blansko se již potřetí aktivně zapojila do boje proti rakovině prsu. V souvislosti s celosvětovým Avon Pochodem, který se uskuteční v sobotu 14. června v Praze, uspořádala 3. června v Blansku na náměstí Republiky 13.00 – 16.00 hod „růžovou akci“ s názvem Boj za zdravá prsa. Akce si dala za cíl zviditelnit problematiku onemocnění rakoviny prsu a vyzdvihnout velký význam mamografického vyšetření v boji s touto zákeřnou chorobou. I v tomto případě totiž platí, že nejúčinnější a přitom nejsnazší metodou je prevence. Na „růžovém“ náměstí Republiky mohly příchozí ženy využít možnosti nechat si odborně poradit od lékařů radiodiagnostického oddělení blanenské nemocnice k problematice rakoviny prsu. Ženy si také rezervovaly poukázku na mamograf či ultrazvukové vyšetření zdarma.

Kolekce Jean Paul Gaultier for Lindex se skládá z dámského oblečení, oblečení pro děti, doplňků a spodního prádla. Na trhu se objeví ve vybraných prodejnách a na webu lindex.com, a to 8. října 2014. 

Letos jsme se opět účastnily Veletrhu neziskových organizací NGO Market, který pořádala Nadace Forum 2000.
Onkologické organizace na severní Moravě velmi úzce už několik let spolupracují.
V dubnu se konaly tradiční Brněnské onkologické dny pro lékaře, zdravotnické pracovníky i pacienské organizace.

Naši partneři

Nepřehlédněte

Bellis

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče