V rámci projektu Rok prevence byl měsíc listopad zaměřen na oblast, kde prevence hraje důležitou roli. 24. listopad byl věnován onemocnění rakoviny prsu a Aliance žen s rakovinou prsu byla u toho...

Ve dnech 20. – 21. listopadu 2015 pořádala Aliance žen s rakovinou prsu Výroční konferenci na téma  Psychologická podpora – důležitý průvodce každou peripetií našeho života.  Konference se zúčastnily zástupkyně 32 pacientských organizací  z celé ČR

16. listopadu 2015 uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu pro ženy z Moravskoslezského kraje a okolí v Ostravě další seminář, tentokrát s tématem  „Psychologické aspekty onkologicky nemocných“.

Zástupkyně Aliance žen s rakovinou prsu, Bellis Young and Cancer a některých pacientských organizací se 5. 11. 2015 zúčastnily druhého ročníku konference na téma podpůrné péče jako součásti komplexní onkologické léčby, kterou uspořádala společně Všeobecná fakultní nemocnice v Praze a Amelie, o.s. pod názvem „I slova léčí II.“ aneb komplexní péče o onkologicky nemocné a jejich blízké.

Tento projekt Aliance žen s rakovinou prsu vznikl za podpory  NN pojišťovny  a ve spolupráci s ČOS. První dva semináře v rámci tohoto projektu se uskutečnily  v sobotu 17. října 2015 a v neděli 8. listopadu. 2015 v Tyršově domě v Praze.

5.11.2015 uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu pro pacientské organizace z Moravskoslezského kraje seminář v Ostravě. Přednášející Ing. Juraj Šutovský ze společnosti Amgen seznámil účastnice semináře se systémem zdravotní péče v ČR.

14.10.2015 v Lovosicích proběhl  v rámci kampaně Dne pro zdravá prsa Jablíčkový den. Tuto akci uspořádala pacientská organizace Victoria – Liga proti rakovině Litoměřice a Úsměv pro zdraví Lovosice. 

Europa Donna vyhlásila 15. Říjen 2015 „Dnem zdravých prsů“ aby připomněla všem ženám a dívkám v Evropě význam životního stylu pro zachování zdravých prsů a pro prevenci nádorů. V rámci této kampaně pořádala onkologická organizace INNA z. s.  v Havířově již druhý „Jablíčkový den“. 

V úterý 13. října pokřtil herec, moderátor a spisovatel Petr Rajchert v Domě knihy v Ostravě svoji novinku "Ruku na srdce, náhody neexistují".Na křest  pozval i pacientské organizace z Ostravy a blízkého okolí a ty si to nenechaly ujít.
20 pacientských organizací letos uspořádalo v 16 městech České republiky již tradiční říjnovou akci s názvem "Plaveme prsa"Smyslem této akce, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní. Letošního ročníku Plaveme prsa se zúčastnilo přibližně 2700 osob a dalších více než 2000 akce Jablíčkový den a Den pro růžovou stužku.

Již tuto sobotu - 10.10.2015 všechny zveme na pátý ročník naší akce  Plaveme prsa. Přijďte si s námi zaplavat a udělat tak něco pro své zdraví a svá zdravá prsa. Je připravený zajímavý doprovodný program pro celou rodinu, vstupné na akci a do bazénu je ZDARMA

Naši partneři

Nepřehlédněte

Bellis

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče