Přeskočit na obsah

Změna ve vedení ED

ED-Evropská koalice proti rakovině prsu oznámila, že od února 2020 se mění  vedení ED. Susan Knox odchází z pozice výkonné ředitelky a na její místo nastupuje Marzia Zambon, nová tvář ED, která byla dosud odpovědna za vnější záležitosti.

Susan Knox (2x prodělala rakovinu prsu) vedla ED 23 let a dala ji dnešní podobu evropské organizace obhájců pacientek s nádorem prsu (47 členských zemí).

S nezlomnou oddaností a nasazením vytvořila dynamickou organizaci a sehrála důležitou roli v jejím zviditelnění a výrazném zlepšení všech služeb a péče o pacientky s primárním i metastatickým nádorem i ty v remisi. Spolupracovala s Evropskou komisí i Evropským parlamentem v rámci iniciativ na zajištění rovného přístupu a kvalitní péče pro ženy všech zemí na kontinentě, zavedla kurzy pro obhájce pacientek, zvlášť metastatických. Zůstává čestným členem jako emeritní ředitelka a odborný poradce pro strategii.

Marzia Zambon – mezinárodní právní zástupce s 25-letou praxí včetně bilingválního studia v UK a Irsku. V ED je od roku 2019. V této složité době se podílela na několika webinářích a průzkumu o dopadu kovidové pandemie na onkologické pacienty.Děkujeme Susan Knox za její neúnavnou a zodpovědnou práci ve funkci výkonní ředitelky a gratulujeme Marzii Zambon s důvěrou, že naše spolupráce bude tak tvořivá a produktivní jako dosud.

M. Kostrová, nár. zástupce pro ED