Zveme na webinář o výživě.

Srdečně Vás zveme na setkání s Mgr. Věrou Andráškovou, vedoucí nutriční terapeutkou Masarykova onkologického ústavu v Brně. Její pracoviště zajišťuje nutriční péči a poskytuje informace o výživě při onkologickém onemocnění. Věra Andrášková se již 10 let specializuje na výživu při léčbě onkologického onemocnění i jeho… Číst dále »Zveme na webinář o výživě.

Kavárna u Lily

Tentokrát jsme se sešly 25. listopadu v “naší kavárničce on-line”, abychom si poslechly dialog Zuzany Peterové a jejího syna Jakuba Petera, mašgiacha Židovské obce v Praze. Mašgiach je pojem z hebrejštiny, označující osobu, která kontroluje a dohlíží na přípravu jídla v košer kvalitě v podnicích veřejného… Číst dále »Kavárna u Lily

Podpořte svou odolnost proti covidu-19 posilovací 3. dávkou.

Je prokázáno, že po očkování dochází po určité době k postupnému poklesu účinnosti ochrany a tedy k vyšší pravděpodobnosti nákazy u očkovaného jedince. Tímto poklesem ochrany jsou nejvíce a dříve než ostatní ohroženy starší osoby a osoby s poruchou imunity nebo chronickým onemocněním (typické i pro jiná očkování). Posilující dávka významně zvýší ochranu… Číst dále »Podpořte svou odolnost proti covidu-19 posilovací 3. dávkou.

Studie prokázala, že vakcína proti covidu pomáhá lidem s rakovinou.

Brno – Vakcína proti nemoci covid-19 pomáhá i onkologicky nemocným pacientům, protilátková odpověď je ale oproti zdravým mírně opožděnější a o něco slabší. Novinářům to dnes na základě výsledků půlroční studie řekla hlavní garantka studie Regina Demlová. Studie Fakultní nemocnice Brno, Masarykova onkologického ústavu a… Číst dále »Studie prokázala, že vakcína proti covidu pomáhá lidem s rakovinou.

Nepodceňujte COVID-19!

COVID-19 opět zasahuje do našich životů. Společnost Roche připravila pro osoby v rizikových skupinách informační leták, který s Vámi sdílíme. Rády bychom zdůraznily, že v současné situaci je pro pacienty v případě nákazy dostupná i ambulantní léčba, která vysoce snižuje riziko hospitalizace a závažných stavů.… Číst dále »Nepodceňujte COVID-19!

Plaveme prsa 2021

Letošní již 10. ročník akce Plaveme prsa se konal 16. října v Praze, Mostě, Bohumíně, Šumperku, Karlově Studánce a Kladně, náhradní program Jablíčkový den proběhl 13. října v Lovosicích a Litoměřicích, Den pro Růžovou stužku 15. října ve Vsetíně a v Benešovské nemocnici 15. října… Číst dále »Plaveme prsa 2021

Přehled programů úhrad preventivního vyšetření prsů mimo screening hrazený z veřejného zdravotního pojištění.

Alfou a omegou prevence rakoviny prsu je pravidelné samovyšetření a mamografický screening. Ten je v ČR hrazený z veřejného zdravotního pojištění ženám od 45 let bez horní hranice věku (to je v Evropě unikát!). Všechny české zdravotní pojišťovny mají pro své pojištěnce připraveny programy, na… Číst dále »Přehled programů úhrad preventivního vyšetření prsů mimo screening hrazený z veřejného zdravotního pojištění.

MysliProtiRakovině – pátý cyklus přednášek začíná

Srdečně Vás zveme na pátý cyklus přednášek MysliProtiRakovině z oboru psychologie: Jak předcházet rakovině pohledem psychologie – Možnosti snížení rizika rozvoje a návratu onkologického onemocnění. Přednáška otevírá pohledem psychologie, co v našem životě můžeme ovlivnit, abychom pomohli omezit riziko rozvoje onkologického onemocnění, případně snížit pravděpodobnost… Číst dále »MysliProtiRakovině – pátý cyklus přednášek začíná