Přeskočit na obsah

Postcovidový syndrom – pozvánka na seminář

Srdečně Vás zveme na zajímavé semináře, které pořádá Pacientský hub.

První seminář pod názvem Postcovidový syndrom se bude konat 20. července od 17:30 do 19:00 hod., v prostorách Pacientského hubu (U Vršovického nádraží 30, Praha 10).

Prodělali jste onemocnění covid-19, ale stále se necítíte fit? Nevíte, jaké příznaky po nemoci jsou běžné a jak dlouho mohou trvat? Bojíte se, abyste si ještě více neublížili nevhodnými aktivitami? Chcete vědět, co můžete pro zlepšení svého stavu dělat vy sami? Přijďte si poslechnout odborníky v péči o pacienty po covidu, kteří vám poradí a vysvětlí, co dál a jak rehabilitovat.

Odbornou průvodkyní tímto setkáním nám bude prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči a přednostka Pneumologické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze, z této kliniky má s léčbou pacientů s covid-19 bohaté zkušenosti. Profesorka Vašáková má za sebou bohatou publikační činnost a vyučuje na třech fakultách Univerzity Karlovy v Praze.

Prvním řečníkem bude doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D., přednosta Plicní kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, která provádí dlouhodobou studii s vyléčenými pacienty covid-19. Zároveň je docent Koblížek krajským koordinátorem v oblasti pneumologie a ftizeologie.

Druhým odborníkem bude Mgr. Martin Dvořáček z Katedry fyzioterapie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, který se v rámci rehabilitací i vyšetření s post-covid pacienty denně setkává. FN Olomouc provozuje poradnu pro pacienty po onemocnění covid-19, Mgr. Dvořáček na semináři představí materiály s účinnými cviky z plicní rehabilitace.

Na akci se můžete přihlásit na tomto odkazu https://www.pacientskyhub.cz/…/tecka-za-pandemii….