Přeskočit na obsah

MysliProtiRakovině – pátý cyklus přednášek začíná

Srdečně Vás zveme na pátý cyklus přednášek MysliProtiRakovině z oboru psychologie: Jak předcházet rakovině pohledem psychologie – Možnosti snížení rizika rozvoje a návratu onkologického onemocnění.

Přednáška otevírá pohledem psychologie, co v našem životě můžeme ovlivnit, abychom pomohli omezit riziko rozvoje onkologického onemocnění, případně snížit pravděpodobnost jeho návratu. Mnoho lidí se stále domnívá, že onkologické onemocnění je spíše záležitostí dědičnosti Vědecké důkazy ale čím dál více ukazují, že u onkologického onemocnění můžeme ovlivnit více, než se historicky myslelo. Osvojení si těchto základní principů sice nedává absolutní jistoty, ale zdá se, že dokáže výrazným způsobem ovlivnit ravděpodobnost rozvoje či návratu nemoci u některých lidí. Mnohé z těchto principů není až tak náročné přenést do běžného života. Podobně jako v minulých přednáškách budeme mluvit srozumitelnou formou o souvislostech nemoci, psychiky, vztahů, našeho životního stylu a dlouhého života ve zdraví. Součástí přednášky bude opět řada praktických doporučení. Přednáška „Jak předcházet rakovině pohledem psychologie“ proběhne

10.11. 2021 Pardubická nemocnice, od 12 30 h FYZICKY

15.11. 2021 Přes konferenční software Zoom, od 17 30 h ON LINE

23.11. 2021 Ústav hematologie a krevní transfúze v Praze, od 17 h FYZICKY

Podrobnější informace k přednáškám a REGISTRACE (ZDE). V rámci přednášky bude možné vznášet dotazy.

Přednášku povede : PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D.člen výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti ČLS JEP.

Aliance žen s rakovinou prsu podporuje finančně již několik let tento projekt, protože chápe jak důležitá je zdravá mysl pro pacientky i pro zdravé.