Plaveme prsa

O projektu

Mezinárodní koalice Europa Donna vyhlášuje každoročně svou osvětovou kampaň, která vrcholí konkrétními aktivitami v jednotlivých členských zemích této koalice v měsíci říjnu.

Aliance žen s rakovinou prsu se proto rozhodla poprvé v roce 2011 uspořádat v České republice celostátní akci pro veřejnost se symbolickým názvem "Plaveme prsa!", kterou se zapojila do mezinárodní kampaně Breast Healt Day. Doufáme, že se tato akce stane tradicí, které se budete spolu s námi účastnit.

Jedná se o akci, které se účastní jak pacientky – členky pacientských organizací v jednotlivých městech, tak sympatizující ženy, muži, děti i veřejnost.

Smyslem této akce je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní.

Nejedná se o závod na čas, spíše o účast veřejnosti a počet měst, kde štafety v současně v jeden den probíhají.

Přijďte si zaplavat, udělat něco pro svoje zdraví a podpořit ženy s rakovinou prsu

Dne 15. 10. 2016 se nám v Praze v Aquacentru Šutka během akce Plaveme prsa 2016 podařilo překonat kanál La Manche!
110 plavců a plavkyň různého věku, kteří se rozhodli aktivně podpořit naši akci, uplavalo celkem 57 km 100 m. Tuto vzdálenost nám pomohli uplavat i naši vzácní hosté - přemožitel kanálu La Manche Stanislav Bartůšek a generální ředitel společnosti TCP a.s. Ing. Robert Plavec.
Ostatní účastníci nás podpořili svou přítomností a všichni společně jsme si užili krásné odpoledne plné aktivního pohybu i zábavy. Naše kolegyně z klubu ŽAP a Alen Praha opět veřejnosti poskytly mnoho důležitých informací o prevenci rakoviny prsu a předváděly samovyšetření prsu na prsních fantomech. Akce se zúčastnily také naše mladé kolegyně z Bellis Young and Cancer a přidaly několik uplavaných kilometrů.
Fotografie najdete na rajčeti.
 11. října 2014, se uskutečnil 4. ročník celostátní akce PLAVEME PRSA 2014. Letos se do akce zapojilo 19 pacientských organizací v 15 městech. Smyslem této akce, bylo upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní. V každém městě je pro návštěvníky připraven zajímavý program. Členky pořádajících pacientských organizací ve všech městech také ukazovaly zájemcům techniku samovyšetření prsu a poskytovaly i další cenné rady.
20 pacientských organizací letos uspořádalo v 16 městech České republiky již tradiční říjnovou akci s názvem "Plaveme prsa"Smyslem této akce, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní. Letošního ročníku Plaveme prsa se zúčastnilo přibližně 2700 osob a dalších více než 2000 akce Jablíčkový den a Den pro růžovou stužku.

Již tuto sobotu - 10.10.2015 všechny zveme na pátý ročník naší akce  Plaveme prsa. Přijďte si s námi zaplavat a udělat tak něco pro své zdraví a svá zdravá prsa. Je připravený zajímavý doprovodný program pro celou rodinu, vstupné na akci a do bazénu je ZDARMA

I letos „Plaveme prsa“ - Aliance žen s rakovinou prsu zapojuje již potřetí k aktivitám spojeným se Dnem pro zdravá prsa vyhlašované koalicí Europa Donna každoročně 15. října a organizuje celostátní akci pro veřejnost se symbolickým názvem "Plaveme prsa!". Smyslem této akce, která se letos uskuteční v sobotu 12. října 2013, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní. Letos „Prsa“ poplavou pacientky z 19 organizací ve 14 městech, a to v Praze, Opavě, Mostě, Brně, Krnově, Liberci, Ostravě, Zlíně, Českých Budějovicích, Vsetíně, Benešově, Domažlicích a České Lípě. Nad akcí převzal záštitu ministr zdravotnictví ČR, primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček a Mgr. Miroslav Kašný, náměstek primátora města Zlína. Přehled míst včetně plánované doby akce najdete níže.

Plavali jsme prsa 2012!

Přesmyčka slov v názvu článku není náhodná. Zaplavat si prsa přece skutečně znamená udělat něco dost podstatného pro svoje zdraví. A pokud jde o ženy, které prodělaly rakovinu prsu, je to pravda několikanásobná. Ve kterých městech jsme plavali a další podrobnosti se dozvíte ZDE.


  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče