Přednáška   „Síla vztahů a jejich možný vliv na naše zdraví“ proběhne 26. 11. 2020 Univerzita Karlova v Praze od 18. hod. ON LINE -  téma vlivu vztahů na naše zdraví z pohledu psychoneuroimunologie. Přednášející PhDr. Ing. Martin Pospíchal promluví o tom, jak vztahy mohou ovlivňovat naše zdraví a jakou důležitost má pociťovaná opora pro zvládání onkologického onemocnění a udržení zdraví po léčbě obecně.

Zastavíme se nejen nad otázkou jak oporu čerpat, ale také jak ji poskytovat, pokud máme ve svém okolí nemocného člověka.
Podobně jako v minulých přednáškách otevřeme oblast možného působení emocí pramenících ze vztahů na biologické pochody našeho těla, a to včetně imunitního systému a průběh onkologického onemocnění obecně. Zaměříme se na to, jak mohou dobře fungující vztahy pozitivně ovlivnit náš zdravotní stav a co sami můžeme udělat pro zlepšení vztahů s nejbližšími.
stačí stránku otevřít v den přenosu a začít se dívat.
 
 
 

Všem na koho nastávající situace padá, obává se vycházet, stahuje se z kontaktů s blízkými i vzdálenějšími lidmi, neví, co dělat a nebo je prostě na situaci a svou nemoc sám. Pracovníci a dobrovolníci Amelie, z.s. nabízí telefonický kontakt.
Stačí se jen ozvat do Centra Amelie a pracovníci se již ozvou zpět a pak budou s těmi, kdo to chtějí, v průběžném kontaktu. Více v letáčku.

V rámci Růžového měsíce října, který je vyhlášen měsícem „boje proti rakovině prsu“,  onkologická organizace INNA z. s. Havířov pořádá každý rok různé preventivní akce ve spolupráci  s Aliancí žen s rakovinou prsu Praha. Letošní připravovanou akci zasazení tři mladých stromků SAKURY v Centrálním parku v Havířově stihla ještě zasadit 21. října 2020, druhý den se už plánovaný slavnostní akt nemohl kvůli covidové situaci uskutečnit.
Sakury jsou symbolem krásy, ženskosti a lásky a INNA Havířov zasadila tři stromky proto, že symbolizují jednotu a spojenectví-tak jako Svatoplukovy pruty-na naší společné cestě v boji proti rakovině prsu.  Sakury bychom chtěly považovat za symbol naděje pro onkologické pacientky, naděje, která nikdy nezhasne. 
 

AVON linka za zdravá prsa poskytuje každou pracovní středu od 16.00 do 18.00 službu psychologického poradenství v náročné situaci.

Psychologické služby jsou nabízeny pro ženy (případně i muže) v souvislosti s diagnózou rakoviny prsu, a to v tomto rozsahu:

Obsahem je psychologické poradenství v náročné životní situací spojené s diagnózou onkologického onemocnění (rakovina prsu). Tedy primárně zvládání stresu a emocí v této situaci, a také při řešení akutních psychických či vztahových problémů souvisejících s diagnózou, případně návratem nemoci.

Součástí není pravidelná a dlouhodobá terapie nebo párová terapie. Není možné se „zamluvit si“ čas psychologa v rámci další středy apod.

Služba zachovává principy osobní důvěry z pohledu sdělování informací o individuálních klientech. Klient může na telefonní lince požádat o plnou anonymitu, tedy nemusí se ani představit.

Pravidelná možnost psychologické podpory po telefonu probíhá každou pracovní středu v měsíci od 16 do 18 hodin. Pokud klient zavolá po 17:35, bude směrován na příští středu. Na zmeškané hovory bude voláno v rámci možností zpět daný den v uvedeném čase.

 Volejte zdarma na: 800 546 546

Pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na messengeru FB profilu AVON Linky za zdravá prsa

 Provozní doba Linky:

pondělí–pátek od 10:00 do 18:00 hodin (mimo st. svátků).

Vážený pane premiére, vážená paní poslankyně/vážený pane poslanče,

zástupkyně a zástupci níže uvedených pacientských a podpůrných organizací se znepokojením sledují zpoždění projednávání novely zákona 378/2007 Sb., zákona o léčivech (sněmovní tisk 581), která má zavést tzv. emergentní systém dodávky léčiva do lékáren. Cílem novely je, kromě jiných opatření, poskytnout pacientovi záruku, že pokud je lék dovážen na český trh, tak se k němu dostane i v té nejmenší lékárně.

Europa Donna - evropská koalice proti rakovině prsu už v roce 2008 stanovila 15. říjen jako Den pro zdravá prsa, kdy si připomínáme, že zdravý životní styl - pohyb, vyvážená strava a žádná nadváha - výrazně přispívají k udržení zdravých prsů. 

 

S ohledem na vládní nařízení, které vstoupilo v platnost o zákazu konání výstav, jsme nuceny, po konzultaci na odpovědných místech, výstavu My Time Our Time – Neviditelné ženy odložit na dobu, kdy bude z hlediska rizika nákazy, a tedy i zásahů státu, příznivější doba.

Kampaň se z veřejného prostoru přesune na sociální sítě, kde odstartuje v pondělí 12.10.2020.

Věříme, že i tato forma pomůže dalším pacientům a veřejnosti uchopit a pochopit tak obtížné téma, jakým je metastatický rakovina prsu.

1. října také odstartovala kampaň Ostře sledovaná prsa v síti kaváren CrossCafe, kde si celý říjnový měsíc můžete připomínat, jak důležité je samovyšetření v brzké diagnostice rakoviny prsu. K dispozici jsou také letáčky, kde se naučíte pravidla samovyšetřování. Letáček je také opatřen QR kódem tak, aby potřebné informace získali i neslyšící Zdravá prsa pro Neslyšící. 
.

Aliance žen s rakovinou prsu za odborné pomoci MUDr. Miroslavy Skovajsové Ph.D  a skvělých edukátorek z Bellis - mladé ženy s rakovinou prsu uspořádala 1. října seminář o samovyšetření prsu pro zaměstnankyně Státního úřadu pro kontrolu léčiv.

Ve spolupráci se Státním úřadem pro kontrolu léčiv jsme odstartovaly ,,Růžový říjen,, tzv. Pink October, měsíc boje za zdravá prsa a proti rakovině prsu.

 

Česká pošta od úterý 15. září do pátku 18. září roznášela do domovních poštovních schránek obálky s pěti rouškami a jedním respirátorem. Vyzýváme všechny příjemce těchto obálek, aby si důkladně vizuálně zkontrolovali stav doručených roušek a respirátorů. Pokud při takové kontrole odhalí jakékoli mechanické poškození (např. pomačkání), znečištění nebo namočení (či navlhnutí), pak by takové roušky a respirátory neměli použít.

Strana 1 z 22

  • Twitter
  • Twitter
  • YouTube
  • Aliance žen na fotogalerii Rajče